fr lt en

„Conresta“ augino ir apyvartą, ir pasitikėjimą

Data

2019.09.13

„Conresta“ augino ir apyvartą, ir pasitikėjimą

Generalinės rangos ir statybos kompanija „Conresta“ praėjusiais metais didžiausių Lietuvos statybų bendrovių sąraše užkopė į 4 vietą. Šįmet veiklos dešimtmetį žymėsianti įmonė neretai jau vadinama naujos kartos statybų bendrove, į statybų rinką atnešančia inovacijas ir pažangius pokyčius.

„Conresta” – viena iš sparčiausiai augusių įmonių Lietuvos statybų sektoriuje: per pastaruosius keletą metų jos pajamos padvigubėjo. 2017 m. bendrovės apyvarta lyginant su 2016 m. augo net 66 proc. – iki 47,2 mln. eurų, o 2018 m. „Conresta“ turėjo 60 mln. eurų pajamų. Šiuo metu užsakymų portfelyje bendrovė turi sukaupusi statybos darbų už 87 mln. Eur, o projektų suplanuota jau ir 2020 metams.

2019 m. kompanija planuoja 20 proc. didinti savo pajamas – anot „Conrestos“ generalinio direktoriaus Luko Laukaičio, tokia augimo apimtis užtikrina kokybiškus procesus bei tvarų augimą. Novatorišku statybų proceso valdymu išsiskiriančios bendrovės, kuri viena pirmųjų Lietuvoje pradėjo dirbti pagal aukščiausius tarptautinius statybų standartus, vadovas tikina, kad „Conrestos“ vizitine kortele jau tapęs novatoriškumas ir toliau liks jos veiklos ašimi.

Nuo pat veiklos pradžios auganti „Conresta“ jau spėjo užsitarnauti statybų novatorės vardą. Kaip apibūdintumėt šiandieninį kompanijos etapą?

Dešimt metų trunkantis kompanijos augimas patvirtina, kad rinkai reikalingas šiuolaikiškas statybų valdymas. Mes nuo pat įsikūrimo aktyviai taikėme naujus statybų valdymo bei optimizavimo metodus, propagavome šiuolaikišką bendrovės vadybą ir šiandien esame tarp lyderių. Bet tai nereiškia, kad užmiegame ant laurų – efektyvumo, inovatyvumo paieškos yra neatskiriama kompanijos dalis.

Dar 2015 m. pradėjome taikyti inovatyvią statinio informacinio modeliavimo – BIM – technologiją, kai apie ją Lietuvoje buvo dar tik diskutuojama, ir neapsirikome: šiandien kone kas antrame komerciniame projekte susiduriame su BIM ir esame visiškai pasiruošę dirbti skaitmeninėje aplinkoje. BIM programa aktuali visu pastato gyvavimo periodu, pradžioje ji suteikia galimybę sukurti vientisą statinio modelį, kurio dėka visus jame esančius duomenis ir brėžinius visi proceso dalyviai supranta vienodai, todėl išvengiama klaidų, projekto pakeitimų prasidėjus statyboms, mažėja vėlavimo tikimybė, traukiasi statybų išlaidos, medžiagų sąnaudos, didėja kokybė.

Be to, ši technologija ypač padeda, kai reikia efektyviai suvaldyti nekokybiškus projektus, pagal kuriuos neretai tenka dirbti. Šiuolaikinės pažangios technologijos ir vadybos metodai padeda optimizuoti kaštus, dėl to galime pasiūlyti optimalią kainą ir kokybę. Kita vertus, jaučiame, kad vis daugiau užsakovų pradeda vertinti ne tik kainą, bet ir rangovo patikimumą, patirtį ir taikomą metodologiją visų statybų metu.

Generalinės rangos rinka sudėtinga, ypač kalbant apie didelės vertės projektus – konkurencija arši, didėjančių sąnaudų klausimas vis opesnis. Kas padeda ne tik išsilaikyti, bet ir tapti lyderiais?

Lemiamu veiksniu tampa kompanijos veiklos efektyvinimas, ypač preciziškas procesų valdymas statybų aikštelėje – jau dabar pakankamai kruopščiai planuojame jos darbą, norime tą daryti dar detaliau. Ypatingą dėmesį skirsime statybų valdymui, kad ir toliau pavyktų preciziškai laikytis biudžeto bei terminų. Tiksliai planuoti, efektyviau statyti, labiau optimizuoti kaštus ir didinti darbo našumą mums padeda diegiamos naujovės.

Pavyzdžiui 2016 metais vienas iš strateginių įmonės tikslų buvo didinti darbininkų našumą bei specializuotis į monolito, gelžbetonio ir metalo konstruktyvo darbus, atsisakant kitų darbų. Tai padidino išgrynintų konstruktyvo specializacijų našumą, gerokai padidėjo bendras darbuotojų našumas. Per tą patį laiką dabar darbuotojai ir padaro, ir uždirba daugiau. Taigi šiandien sėkmingai galime konkuruoti rinkoje.

„Conresta“ neretai vadinama Lietuvoje pokyčius skatinančia kompanija statybų sektoriuje. Kokių iššūkių čia matote?

Aukšta darbų kokybė jau nediskutuotinas dalykas, tačiau statybos sektoriuje yra daug tobulintinų dalykų visuose lygmenyse – tiek technologiniame, tiek vadybiniame. Imkime kad ir statybų aikštelę: kaip atrodo joje dirbantys žmonės, kaip bendrauja, kokia tvarka objekte? Kaip bendradarbiaujama su užsakovu, subrangovais, tiekėjais? Ar įsiklausoma į darbuotojų poreikius? Norime būti novatorius, keičiantis požiūrį į Lietuvos statybų rinką iš esmės ir to atkakliai siekiame.

 

Skaityti daugiau