lt en

„Lietuvos metų gaminio 2016“ apdovanojimuose statybos bendrovei „Conresta“ įteikti du aukso medaliai

Data

2019.09.16

„Lietuvos metų gaminio 2016“ apdovanojimuose statybos bendrovei „Conresta“ įteikti du aukso medaliai

Technologiškai pažangi, inovatyvumu išsiskirianti statybos bendrovė „Conresta“ pirmą kartą dalyvavo konkurse „Lietuvos metų gaminys 2016“ ir buvo įvertinta dviem aukso medaliais. Statybos ir statybinių medžiagų pramonės grupėje metų gaminio nominacija skirta dviems kompanijos įgyvendintiems projektams – verslo centrui UNIQ ir Palangos koncertų salei. Apdovanojimus nominantams šįryt Vyriausybėje įteikė premjeras Saulius Skvernelis.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos nuo 1997-ųjų rengiami apdovanojimai verslo bendruomenės yra pripažinti ir laikomi vienais svarbiausių šalyje. Pagrindinis kasmet Lietuvos įmonių gaminamą produkciją ir paslaugas vertinančio konkurso tikslas – didinti aukštos kokybės lietuviškos produkcijos konkurencingumą, skatinanti rinktis kokybišką lietuvišką produktą, taip vystant Lietuvos verslo plėtrą.

Aplinkai draugiško verslo centro statybos

Verslo centras UNIQ pristato žaliąsias verslo biurų tendencijas: tvarumą ir draugiškumą kraštovaizdžiui, energijos ir medžiagų taupymą, socialinę atsakomybę. Strategiškai patogioje vietoje, šalia Lietuvos Respublikos Seimo esantis 10.500 kv. m. ploto objektas atitinka vieną žinomiausių ir pasaulyje labiausiai vertinamų standartų LEED (angl. „Leadership in Energy and Environmental Design“). Aukščiausias galimas – LEED Platinum – sertifikatas už šio centro projektavimą bei statybas buvo suteiktas pirmą kartą Baltijos šalyse.

Administracinės paskirties statinys iškilo seno, nebeefektyvaus, nugriauto objekto vietoje, taip natūraliai įsiliedamas į aplinką. Statybos metu didžioji statybinių atliekų bei statybose sunaudotų medžiagų dalis buvo perdirbta. UNIQ monolitinis karkasas yra armuotas iš perdirbtos žaliavos – armatūrinio plieno, pagaminto iš metalo laužo. Statinys yra neįprastos U formos, kuri maksimaliai išnaudoja natūralų patalpų apšvietimą. Integruota pastatų valdymo sistema (angl. BMS – building management system) sumažino energijos poreikius. Statinyje įrengti trys elektros energiją regeneruojantys liftai, o teritorijos bei pastato apšvietimui naudojami pažangiausias technologijas atitinkantys bei energiją taupantys šviestuvai.

Moderni, daugiafunkcė koncertų salė

Palangos koncertų salės projekto igyvendinimas – kompanijos indėlis į miesto įvaizdį bei kultūrinę, mokslinę veiklą Palangoje. Miesto savivaldybės administracijos UAB „Conresta“ patikėta daugiafunkcio kultūrinės paskirties pastato „Palangos vasaros estrada“ rekonstrukcija truko 23 mėnesius. 2015 m. pabaigoje atidaryta nauja, uždara, itin moderniomis technologijomis pasižyminti ir visus metus veikianti Palangos koncertų salė. Statinys išsiskiria įmantriu fasadu, kuris yra padengtas mažai tepliu baltos spalvos specialiu tinku, savaime nusiplaunančiu nuo lietaus.

Palangos koncertų salės statybos technologinis išskirtinumas – galinga elektroakustinė sistema ir scenos bei žiūrovų erdves transformuojanti ir į įvairius lygius pakeliama orkestro duobė. Tai pagrindinės priemonės, leidžiančios maksimaliai greitai ir kokybiškai transformuoti 2200 vietų salę pagal renginio žanrą ar atlikėjo keliamus reikalavimus. Itin aukšto lygio ir tokio lygio analogų Baltijos regione neturinti skaitmenizuota elektroakustinė sistema pritaikyta įvairių muzikos žanrų atlikėjų pasirodymams.

„Metų gaminio konkurse dalyvavome pirmą kartą, tad itin didžiuojamės dvigubu pripažinimu. Tai visos mūsų komandos nuopelnas. Šiais metais ypatingą dėmesį skyrėme procesų valdymui, technologinėms naujovėms, šiuolaikinių vadybos metodų diegimui įmonėje. Tai, kad mūsų pastangos ir pažangūs sprendimai buvo ne kartą įvertinti 2016-aisiais, dar labiau motyvuoja atkakliai veržtis į priekį. Džiaugiamės galimybe pritaikyti savo sukauptą patirtį statydami visuomenei svarbius objektus ir kurti kokybiškas erdves šiandienos ir ateities kartoms“, – apdovanojimų svarbą komentavo UAB „Conresta“ direktorius Lukas Laukaitis.