fr lt en

„Memelio miestą“ Klaipėdoje statys „Conres“

Data

2023.07.11

Verslo ir gyvenamųjų pastatų kvartalą „Memelio miestas“ Klaipėdoje vystanti bendrovė „Stemma group“ antradienį pasirašė sutartį su generaline rangove „Conres“ dėl projekto pirmojo etapo statybų.

Beveik 5,2 ha ploto sklype Naujojoje Uosto gatvėje pirmuoju etapu numatyta statyti verslo centrą ir 105 prestižinės klasės butus. Po pastatais teritorijoje visai šalia Dangės upės ir perkėlos taip pat bus įrengta požeminė automobilių stovėjimo aikštelė.

Bendras abiejų projektų plotas sieks beveik 30 000 kv. m, iš jų 10 000 kv. m sudarys požeminė dalis. Statybų pabaiga numatoma 2025 metų ketvirtąjį ketvirtį.

„Šis sandoris mums simbolizuoja ne vienerius metus trukusio kryptingo darbo rengiant detalųjį planą, formuojant viso kvartalo funkcijų ir viešųjų erdvių koncepciją, projektuojant aukščiausio lygio tarptautinius standartus atitinkantį verslo centrą ir „premium“ klasės daugiabučius, realizaciją“, – sako Nerijus Tilindis, „Stemma group“ valdomos bendrovės „Stemma management“ vadovas.

Šiuo metu čia baigiama griauti dalis senų pramoninių pastatų, valoma teritorija, vyksta archeologiniai žvalgymai.

Verslo centras „Hanza“ bus pirmasis pagal tarptautinius pastatų tvarumo sertifikavimo reikalavimus BREEAM „Excellent“ suprojektuotas ir pastatytas biurų pastatas Klaipėdoje. Pastato pirmame aukšte numatyta įrengti restoraną, kavinę, parduotuvių. Likusiuose aukštuose planuojami biurai. Kai kurie biurai pastate turės balkonus, o viršutiniame pastato aukšte veiks terasa.

„Tikime, kad verslo centras „Hanza“ taps ryškiu „Memelio miesto“ projekto akcentu ir geriausiu biurų projektu Klaipėdoje. Šis verslo centras suteiks galimybę šiuolaikiškus biurus turėti ne tik vietos įmonėms, bet ir atvers duris kurtis tarptautinių kompanijų filialams, kurie dabar Klaipėdos mieste neranda jų standartus atitinkančių biurų patalpų“, – mano N. Tilindis.