fr lt en

Prasideda naujo verslo centro sostinės Konstitucijos pr. statybos

Data

2024.03.25

Investicijų valdymo bendrovės „Lords LB Asset Management“ valdomas nekilnojamo turto fondas „Right Bank Development Fund“ pradeda verslo centro statybas Vilniaus Konstitucijos prospekte. Šalia planetariumo ir priešais Vilniaus savivaldybės pastatą iškils 7 aukštų, daugiau nei 30 tūkst. kv. m. ploto biurų kompleksas.

Uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtas fondas praneša pasirinkęs ir verslo centro partnerius – generaliniu projekto statybų rangovu tapo „Conres“, o sutartis dėl turto nuomos tarpininkavimo paslaugų pasirašyta su bendrove „Colliers Baltics“.

„Naujasis verslo centras suteiks gyvybės ir energijos tolimesniam Konstitucijos prospekto vystymuisi. Vilniuje vis dar juntamas kokybiškų, reprezentatyvių ir visam miestui vertę kuriančių A klasės biurų poreikis. Tikimės, kad naujame verslo centre galės patogiai įsikurti ne tik šalies, bet ir tarptautinės įmonės ar šiuo metu Lietuvą kaip galimybę investicijai svarstančios kompanijos“, – sako „Lords LB Asset Management“ fondo valdytojas Marius Žemaitaitis.

Statybas užbaigti planuojama 2025 m. pabaigoje

Būsimą verslo centro kompleksą, kartu su partneriais Lietuvoje „Unitectus“, projektavo žymi britų architektų bendrovė RSHP LLP. Jų sukurtų objektų sąraše yra tokie pasaulyje garsūs pastatai kaip Paryžiaus Pompidou meno centras, Europos Žmogaus Teisių Teismo būstinė Strasbūre ir „Tūkstantmečio kupolas“ Londone, dabar žinomas kaip „O2“ arena.

Statybų projekte numatoma, kad būsimąjį verslo centrą sudarys du lakoniški, vienas kitą netolygiai dengiantys stačiakampio formos tūriai, kuriuos skirs įgilintas penktasis aukštas.

Statybomis besirūpinančios generalinės rangos įmonės „Conres“ vadovas Ernestas Šeženis teigia, kad naujasis verslo centras išsiskirs ne tik šiuolaikiškais architektūros, bet ir moderniais bei tvariais statybos sprendimais.

„Statinys pasižymės įvairaus dydžio konsolėmis, kai kurių aukštų tūriai bus „aprėminami“ metalinėmis santvaromis, kurios ne tik juos apjungs, bet ir pabrėš architektūrinę išraišką. Džiaugiamės, kad užsakovas įvertino sukauptą patirtį ir turimą profesionalią komandą bei šio projekto įgyvendinimui pasirinko mūsų bendrovę. Statybos darbus ketiname užbaigti laiku, 2025-ųjų pabaigoje“, – sako E. Šeženis.

Pirmajame naujojo verslo centro aukšte planuojamos maitinimo, prekybos ir paslaugų erdvės, o viršutiniuose – biurų patalpos, kuriose galės dirbti iki 1,5 tūkst. darbuotojų.

Automobiliams numatyti du požeminiai pastato aukštai, kuriuose suprojektuota 340 automobilių stovėjimo vietų. Be to, verslo centre ketinama įrengti dviračių saugyklas bei elektrinių paspirtukų įkrovimo stoteles.

Visus pastato kompozicinius elementus sujungs verslo centro viduryje planuojamas stikliniu stoglangiu dengtas atrijus. Į jį vilniečiai ir miesto svečiai galės patekti visą parą.

A++ naudingumo klasės pastate planuojami aplinką tausojantys sprendimai: išmanios inžinerinės technologijos, padėsiančios optimizuoti sąnaudas, bei ant stogo įrengta saulės jėgainė, kuri verslo centrą aprūpins elektros energija.

Pastatą ateityje planuojama sertifikuoti pagal tarptautinę sistemą BREEAM, bus siekiama įvertinimo „Outstanding“ naujos statybos kategorijoje.