Statybos bendrovė „Conresta“ atnaujino savo identitetą: nuo praėjusių metų pabaigos ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse, kur vykdo veiklą, veikia su vieningu prekių ženklu „Conres“. Vienos didžiausių statybos bendrovių Lietuvoje, praėjusiais metais „Verslo žinių“ sudarytame reitinge užėmusios sektoriaus lyderės poziciją, pokyčiams įtakos turėjo vis labiau augančios darbų apimtys užsienyje.
„Nepaisant permainingų vėjų statybų sektoriuje sėkmingai dirbame, o 2021 m. pavyko sulaukti ir augimo. Esame vieni iš lyderių Lietuvoje, bet dirbame ir užsienio rinkose. Dėl to atsirado poreikis tarptautiniam, lengvai suprantamam prekės ženklui, kuris vienu metu atspindėtų ir mūsų šaknis, ir šiuolaikiškumą – tokius, kokie mes ir esame“, – sako „Conres“ vadovas Lukas Laukaitis.
Nuoseklus augimas
2009 m. įsteigta kompanija veiklą pradėjo nuo rekonstrukcijos darbų. Per metus užauginusi apyvartą iki milijono, 2011 m. bendrovė ėmėsi pirmojo generalinės rangos projekto. Šiandien daugiau kaip 200 darbuotojų turinti „Conres“ užsiima įvairaus tipo statybomis. Jos krepšelyje – ir modernūs komercinės, pramoninės, gyvenamosios, visuomeninės bei administracinės paskirties projektai, ir kultūros paveldo pastatų rekonstrukcijos. Per 13 gyvavimo metų įmonė pastatė ir renovavo 162 objektus – bendras jų plotas prilygsta 106 futbolo stadionams.
Tarp įmonės įgyvendintų projektų – Palangos koncertų salė, 5 žvaigždučių viešbutis „Pacai“, „Continental“ gamykla, „Žalgirio“ vandens ir sporto centras. Šiuo metu „Conres“ stato „LIDL Lietuva“ logistikos centrą, atnaujina Medininkų pasienio kontrolės punktą, atlieka darbus Vilniaus kogeneracinėje jėgainėje. Praėjusių metų pabaigoje įmonę kaip generalinį rangovą pasirinko „Omniva LT“, planuojanti moderniausią Baltijos šalyse siuntų rūšiavimo terminalą. „Conres“ ne tik statys, bet ir projektuoja 21 000 kv. m. terminalą, kuris pagal užsakovų pageidavimus privalės turėti plėtros galimybes – augti bent 50 proc.
Plėtra užsienyje
2017 m. įmonė išplėtė veiklos geografiją ir žengė į užsienio rinkas. Pradėjusi nuo Švedijos, po metų laimėjo generalinės rangos konkursą Šv. Bartolomėjaus saloje Karibuose, o nuo 2021 m. veiklą vykdo ir Prancūzijoje. Bendra visų šalių „Conres“ apyvarta 2021 m. buvo 121,1 mln. Eur (iš jų – 84 mln. Eur Lietuvoje), o uždarant 2022 metus planuojami rezultatai – 115 mln. Eur.
„Sprendimas keisti prekės ženklą ir buvo priimtas įvertinus esamus bei potencialius projektus užsienyje. Jautėme, kad senasis pavadinimas per daug būdingas statybos sektoriui, tarsi įbetonuoja mus namų rinkoje. „Conres“ – unikalesnis, geriau atliepia mūsų siekius ir įmonės ateitį. Stabilus augimas ir projektų tęstinumas užsienio rinkose yra vieni pagrindinių įmonės prioritetų, tačiau pagrindine įmonės rinka vis tik išlieka Lietuva“, – kalba L. Laukaitis.
Naujasis „Conres“ ženklas yra įkvėptas architektūros estetikos: jo stambios geometrizuotos formos primena statybines konstrukcijas. Stabili ir patikima ženklo kompozicija perteikia įmonės vertybes ir veiklos principus. Pastarieji, kaip ir šūkis „Statome ateitį,“ nesikeičia – „Conres“ ir toliau teiks pažangias, inovatyvias ir tvarias paslaugas bei sieks išlaikyti šalyje pirmaujančios statybų bendrovės pozicijas.
Švedija, Karibai, Prancūzija
Švedijoje, Stokholmo regione, „Conres“ nuo veiklos pradžios įgyvendino gyvenamosios ir visuomeninės paskirties pastatų konstruktyvo projektavimo ir statybos (angl. Design-Build) projektų, kurių bendras plotas siekia net 100 000 kvadratinių metrų. Šiuo metu vykdomų projektų plotas siekia 35 000 kv. metrų. Venas įspūdingiausių įgyvendintų projektų – 25 000 kv. m. ploto daugiabutis „Nya Gatan“ Stokholme ir jis kol kas didžiausias gyvenamosios paskirties objektas visų „Conres“ bendrovių šeimoje.
„Nuo pat veiklos pradžios remiamės šiuolaikinėmis technologijomis, tarptautiniais statybos standartais, ieškome geriausių ir efektyviausių statybos procesų, kurie leistų siekti tik aukščiausios kokybės, funkcionalumo, ilgaamžiškumo rezultatų. Ypatingai akcentuojame tvarius sprendimus, mažinančius poveikį aplinkai, pradedant nuo optimalių projektavimo sprendimų, atsakingų partnerių pasirinkimo, logistikos, optimizavimo iki efektyvios statybos“, – kalba „Conres“ vadovas Švedijoje Vaidotas Macys.
Įmonė ne vienerius metus dirba ir Karibuose esančioje Šv. Bartolomėjaus saloje, kuri priklauso Prancūzijos užjūrio teritorijai. Šiame regione „Conres“ atsidūrė gavę kvietimą padėti atstatyti salą po praūžusios stichijos ir užsilikti neplanavo, tačiau dabar Karibai – viena iš strategiškai reikšmingų bendrovės užsienio rinkų.
„Po 2017 m. Karibų regioną nusiaubusio uragano mes sulaukėme kvietimo atvykti ir prisidėti prie Šv. Bartolomėjaus salos atstatymo. Neslėpsiu, iš pradžių galvojome ar verta ten važiuoti, nes natūraliai kilo klausimų į kuriuos nelabai žinojome atsakymų, tačiau nuvykę ir įsivertinę visas galimas rizikas bei galimybes, nusprendėme pabandyti“, – apie veiklos pradžią pasakoja „Conres“ vadovas Karibuose Donatas Vaitkus.
Pradėjus plėtoti veiklą egzotiškame krašte, teko susidurti su nebūdingais iššūkiais: kitokiais statybų normatyvais bei reglamentais nei Lietuvoje bei gerokai aukštesnėmis tiekimo bei logistikos rizikomis, reikalavusiomis itin detalaus ir ankstyvo statybų proceso planavimo. Karibuose dirbti tenka aukščiausios kategorijos seisminėje ir uraganinėje zonoje, kur gamtos kataklizmų tikimybė – itin didelė, todėl visi projektavimo sprendiniai, statybos technologijos, statybinės medžiagos turi būti specifinės, atitinkančios vietos sąlygas ir įtvirtintus reikalavimus.
Visgi lietuvių įmonei pavyko įrodyti, kad ji pasirengusi dirbti ne tik gerai pažįstamomis, bet ir sudėtingomis, neįprastomis sąlygomis. Geriausias to įrodymas, patikėtas statyti vienas didžiausių, prabangiausių ir sudėtingiausių statinių saloje – 5 žvaigždučių viešbutis. Kartu su pasaulinio lygio architektais, projektuotojais bei subrangovais „Conres“ Karibuose jau įgyvendino 5 itin didelių apimčių ir keletą mažesnių, tačiau pelningų projektų.
Įmonės komandą Šv. Bartolomėjaus saloje sudaro ne tik aukščiausios kvalifikacijos Lietuvos profesionalai, bet ir specialistai iš kitų šalių: Prancūzijos, Izraelio, Portugalijos. Pasak D. Vaitkaus, multikultūrinis kolektyvas – didelis privalumas ir vertė visai komandai.
„Tai padeda greičiau tobulėti, dalintis tarptautine patirtimi ir gerąja praktika, greičiau perprasti vietinius statybų reikalavimus, kalbos ir kultūrų skirtumus, kurių egzotiškame krašte tikrai netrūksta. O įgautas pasitikėjimas dėl laiku ir kokybiškai įvykdytų įsipareigojimų augina reputaciją tarptautinių investuotojų tarpe – tai ir yra įmonės projektų tęstinumo formulė“, – sako su stambiausiomis pasaulio kompanijomis („Barriere group“, „ES Development“, „Keller“, „Gilles & Boissier“ bei kitomis) dirbančios bendrovės vadovas.
Įdirbis Karibuose nutiesė kelią ir į motininę salos šalį – Prancūziją. 2021 m. pradžioje įmonė pradėjo čia teikti generalinės rangos bei statybos paslaugas. „Conres“ šioje šalyje ėmėsi sudėtingo istorinio paveldo rekonstrukcijos projekto: senas vyndarystės tradicijas puoselėjančiame Pommard miestelyje, esančiame žymaus Burgundijos regiono UNESCO saugomoje teritorijoje, stato 5 žvaigždučių viešbutį su SPA centru bei visa technologine vyno gamybos infrastruktūra. Projektas išties išskirtinis: įmonė rekonstruoja įspūdingą XII a. pilį, stato keturis naujus viešbučio korpusus, įrengia SPA centrą ir požemines technines patalpas bei vyno rūsius – kompleksui priklauso beveik keturi hektarai „Premier Cru“ vynuogyno.
„Prancūzijoje ėmėme dirbti sulaukę palankių rekomendacijų iš užsakovų, su kuriais dirbome Karibuose. Šiandien jau vertiname naujus projektus ir deramės dėl dar vieno projekto įgyvendinimo. Džiaugiuosi, kad su ambicinga ir profesionalia komanda, kurią sudaro lietuvių bei prancūzų specialistai, sėkmingai valdome procesus ir įveikiame iššūkius, susijusius su itin aukštais Prancūzijos statybos projektų valdymo reikalavimais. Statybos projektų valdymas yra labai sudėtingas, dinamiškas bei iššūkių kupinas procesas, bet tuo jis mus ir žavi“, – kalba „Conres“ vadovas Prancūzijoje Audrius Malinauskas.
Projektavimas ir statybos – vienose rankose
„Conres“ stiprybės, padedančios sklandžiai įgyvendinti projektus – lankstus bendradarbiavimas, susitelkimas į tai, kas svarbu užsakovui, ir gebėjimas sumaniai savo veikloje taikyti šiuolaikinius technologinius sprendimus. Įmonė nuo pat veiklos pradžios buvo vadinama rinkos novatore, sėkmingai keičiančia nusistovėjusius statybos sektoriaus vandenis. Bendrovė viena pirmųjų Lietuvoje pradėjo taikyti pažangias sertifikavimo sistemas ir tarptautinius statybų standartus, tokius kaip LEED, BREEAM, BIM, ISO. Pastarąjį standartą įmonė įsidiegė dar 2011 m., o 2015 m. jau dirbo su BIM sistema, kuri tuo metu dar tikrai nebuvo tokia populiari, kaip šiandien.
„Conres“ dirba vadovaudamasi Design-Build metodika, kai visi darbai – nuo projektavimo iki raktų įteikimo – sutelkti vienose rankose. Tai klientams lemia didesnį efektyvumą, optimizuoja kaštus, taupo laiką ir padeda rangovo ir užsakovo bendradarbiavimą paversti lanksčia partneryste, o statybų procesas būna sklandus dėl jau projektavimo stadijoje numatytos darbų eigos ir nuoseklaus pasirengimo.