fr lt en

Rekordines pajamas pasiekusi „Conres“ ir šiemet planuoja augti

Data

2023.06.19

Generalinės rangos ir statybos įmonės „Conres“  pardavimo pajamos pernai per metus išaugo 19,5% iki rekordinių 100 mln. Eur. Nors sektoriuje vyravusios problemos neleido auginti pelno, šiemet įmonė prognozuoja geresnius metus – ketina didinti ir pajamas, ir pelną.  

„Nors pernai rinka buvo permaininga ir nestabili, bet mums pavyko užsitikrinti darbų portfelį ir pajamas. Vis dėlto nuo 2021 metų besitęsę projektai turėjo neigiamos įtakos 2022 metų pelno rezultatams, kai juos reikėjo užbaigti su ženkliais pabrangimais“, – sako Lukas Laukaitis, „Conres“ vadovas.

Nepaisant to, L. Laukaitis džiaugiasi, kad įmonės veikla išliko pelninga, nors metai buvo ne patys lengviausi. Esminius sunkumus jis išskyrė – neefektyvų kainų indeksavimą rinkoje, tiekimo grandinių trūkinėjimą, statybinių medžiagų kainų augimą ir kvalifikuotos darbo jėgos trūkumą.

„Įgyvendinant projektus pasirašytus iki karo, energetikos krizės, rekordinės infliacijos, dalį padidėjusių kaštų užsakovai sutiko kompensuoti, tačiau finansiškai sudėtingiausiuose projektuose patys dengėme esminius medžiagų sąnaudų pabrangimus mūsų pelno sąskaita“, – pasakoja įmonės vadovas.

„Conres“ 2022 m. uždirbo 762 238 Eur grynojo pelno – 55% mažiau nei 2021 m., kai jos grynasis pelnas siekė 1,69 mln. Eur.

Karas Ukrainoje, ekonomikos sulėtėjimas, aukšta infliacija prognozavo dar vienus sudėtingus metus, tačiau įmonė pademonstravo atsparumą ir šiemet planuoja stabilų pajamų ir pelno augimą. „Šiais metais situacija labiau prognozuojama, nėra didelių kainų augimo, medžiagų tiekimo grandinės atstatytos, neidealu, bet ženkliai stabiliau. Labiau prognozuojamos sąnaudos, mažėjanti infliacija bei projektai, kuriuos įgyvendiname, leidžia tikėti, kad finansiniai rezultatai, bus geresni nei praėjusiais metais. Matome, kad situacija bus geresnė tiek pajamų, tiek ir pelno prasme, planuojame sugrįžti į įmonės pelningumo vidurkį,“, – sako L. Laukaitis. Iš viso šiuo metu „Conres“ yra užsitikrinusi darbų už daugiau kaip 110 mln. Eur. Čia įmonė nesustoja, toliau skaičiuoja projektus, dalyvauja konkursuose, dirba ir šiemet dar tikisi pasirašyti naujų bendradarbiavimo sutarčių.

Įmonės vadovas pažymi, kad komanda jau dirba ir ties kitų metų objektų portfelio sudarymu: „projektų mažėja, pati rinka lėtėja, juntama ankstyva sąstingio forma, tad dabar mūsų prioritetas yra surinkti naujų užsakymų ir ateinantiems metams.“

Apie įmonę

Generalinės rangos bei statybos įmonė „Conres“ (buvusi „Conresta“) veiklą vykdo nuo 2009 metų. „Conres“ sėkmingai vykdo pramoninės, gyvenamosios, visuomeninės, administracinės, kultūros paveldo bei spec. paskirties pastatų statybą. Generalinės rangos įmonė šiuo metu dirba su Vilniaus kogeneracinės jėgainės, „Lidl“ logistikos centro, „K22“ verslo centro statybomis, Medininkų pasienio kontrolės punkto modernizavimu, įgyvendina „Omniva“ logistikos centro projektą Design-build būdu bei kt.

Skaityti daugiau