lt en

Šeimos namai – vėžiu sergantiems vaikams ir jų artimiesiems

Data

2020.09.10

Conresta; Šeimos namų atidarymas

Vėžiu sergančių vaikų paramos fondas „Mamų unija“ rugsėjo 9 d. jaukiame bičiulių ir rėmėjų rate atvėrė naujų Šeimos namų duris. Šiame vėžiu sergančių vaikų paramos fondo pastatytame 2000 kv. metrų pastate įsikurs vėžio paliestų vaikų šeimos, veiks dienos centras, kuriame bus teikiamos reabilitacijos, psichologijos bei kitos paslaugos ir neįgaliems šalies vaikams. Šios paslaugos šeimoms bus teikiamos nemokamai.

Dėl ligos keliamų problemų, emocinio krūvio ir laiko trūkumo ligonių artimieji dažniausiai užsidaro savo „skausme“. Bendravimas su kitomis, tą patį išgyvenančiomis, šeimomis padeda įveikti atskirtį ir palengvina kasdieną. Dalinimasis patirtimi, asmeninis palaikymas grąžina šeimai galimybę jaustis visuomenės dalimi.

Šeimos namų erdvės:
• 11 mini apartamentų po 42 kv.m. (Apartamentai susideda iš virtuvėlės, miegamojo, tualeto ir dušo kambario, drabužinės);
• Svečių erdvės;
• Teikiama papildoma pediatrų, skausmo specialistų, psichologų, dvasininkų pagalba;
• Paliatyvios slaugos („drugelių“) palatos vaikams, kuriems medicina padėti bejėgė;
• Reabilitacijos centras, sporto salė, baseinas;
• Meno terapijos, žaidimų kambarys, žaidimų aikštelė, laisvalaikio zonos;
• Skalbykla;
• Oranžerija;
• Terasa;
• Gamybinės patalpos;
• Informaciniame centre tėvai turės galimybę sužinoti apie ligą, gydymo eigą, galimybes gydyti užsienyje.

 

Apie projektą:
Vieta: netoli Santariškių vaikų ligoninės, Vilniaus r. sav., Riešės sen., Vanaginės k.
Dydis: žmės sklypas – 1 ha; Namo – 2 000 kv.m.

 

Šeimos namai

„Net neužtektų žodžių apsakyti tam dėkingumui, kurį jaučiu kiekvienam, kuris prisidėjo, kad idėja padėti vėžiu sergantiems vaikams taip, kaip jiems yra padedama svetur – šeimos namuose – taptų realybe. Daugybė žmonių išgirdę prieš daugelį metų, ką mes norime padaryti, suko pirštą prie smilkinio, sakydami, kad tai padaryti neįmanoma“, – susijaudinusi atidarymo šventės metu apie gimusią idėją ir jos įgyvendinimą pasakojo E.Mėlinauskienė.
Pasak jos, statyti vėžiu sergančių vaikų šeimoms centrą įkvėpė šeimų ir vaikų išgyvenimai, su kuriais fondas susidūrė jau pirmosiomis savo darbo dienomis. Ypatingą postūmį projektui davė prieš daugelį metų sirgęs penkiametis Lukas ir jo šeima.

Šeimos namai – netoli Santaros vaikų ligoninės

Šeimos namai įsikūrė netoli Santaros vaikų ligoninės, kad iš visos Lietuvos čia gydytis suvažiavę vaikai galėtų gydytis brangiausių žmonių apsuptyje. Namus pašventino kunigas Vytautas Rapalis, kuris prieš ketverius metus dalyvavo vilties kapsulės užkasimo ir statybų pradžios ceremonijoje.
Šeimų namų statybas „Mamų unija“ pradėjo 2016 metais. Po kurio laiko, prisijungė bendrovė „Conresta“ ir 1 hektaro sklype pastatė 2000 kv. m. centrą, kuriame jaukiai įkurti apartamentai.
Šalia jau pradėtas sodinti sodas ir gėlynai. Projektui reikalingas lėšas – 2,5 mln. eurų per šiuos ketverius metus suaukojo Lietuvos žmonės, įmonės, užsienyje veikiantys fondai. Šeimų namų projektas remiamas išskirtinai privačiomis lėšomis.

Šeimos namai – vienas kilniausių projektų, prie kurių turėjome galimybę prisidėti neatlygintinai. Džiaugiamės, kad galime prisidėti pagalba tiems, kuriems jos reikia labiausiai. Didelį AČIŪ tariame ir mūsų partneriams, kurie taip pat prisidėjo prie šios iniciatyvos ir kurių dėka Šeimos namai pasiekė finišą. Kiekvieno partnerio indėlis mums itin reikšmingas ir vertinamas.

AČIŪ sakome: UP ARCHITEKTAI, POLIPROJEKTAS, SALDA, KERAPLAST, BIODEGRA, EUROSTANDARTAS, ALIUMINIO KONTRUKCIJOS, INTERRESTA, AVINIDA, WODLUX, ALUMIG, VILNIAUS RENTINYS, EKSIKA, GEVALDA, FEGDA, ALDEVA, TVORŲ MEISTRAS, RELJEF, LAISTYMAS.LT, LEVORIŠKIS, LAUDO, CRAMO, VELANSTA, OGRINDA, RUUKKI, VAINETA, GOTAS, LED SPRENDIMAI, TARKETT, HORMANN, VAUKSA, KNAUF, INFRASTRUKTŪROS INŽINERIJA, LEGATOR, SAINT-GOBAIN, SCHOMBURG BALTIC, ARGILLA, IMEKA, ADAPDAILA, STIKLITA, BALTIJOS POLISTIRENAS, TOI TOI, EKSKOMISARAI, LEGALIT, PROJEKTŲ SRAUTAS, OPTIKA IR TECHNOLOGIJA, VIACON BALTIC, HILTUS, VĖSA IR PARTNERIAI, ENGINEERING SYSTEM SOLUTIONS.

Skaityti daugiau