fr lt en

„Conres“ tarp didžiausius atlyginimus statybos sektoriuje mokančių įmonių: atlyginimų vidurkis per metus didėjo 14,5%

Data

2023.02.01

„Conres“ personalo vadovė

2022 m. dauguma statybų ir nekilnojamojo turto (NT) sektoriuje veikiančių didesnių šalies įmonių augino vidutinį darbo užmokestį. Priežasčių tam, anot jų, buvo ne viena: pradedant siekiu išlaikyti kvalifikuotus darbuotojus ir baigiant kai kurių sprendimu reaguoti į itin smarkiai išaugusią infliaciją.

„Verslo žinios“ išanalizavo 63 didžiausių pagal 2021 m. pardavimo pajamas statybos įmonių mokamą vidutinį darbo užmokestį 2022 m. pagal „Sodros“ skelbimus duomenis. Dešimtuke 2022 m. atsidūrė ir „Conres“, kurioje atlyginimų vidurkis per metus didėjo 14,5%, iki 2.613 Eur.

Valdonė Ugianskienė, bendrovės personalo vadovė, sako, kad atlyginimų politiką formuoja ir įmonės buvimas tarp sektoriaus lyderių – tai skatina mokėti konkurencingą, sektoriaus vidurkį viršijantį darbo užmokestį. „Visuomet stebime ir analizuojame rinkos tendencijas, vertiname įmonės pajėgumą pritraukti tam tikrus objektus ir pagal tai nustatome reikiamų darbuotojų įdarbinimo srautus. Svarbu pasakyti, kad atlygį peržiūrime ne tik siekdami būti konkurencingu, bet ir teisingu darbdaviu – nustatyti tokį darbo užmokestį, kuris atitinka darbuotojo kompetenciją, įdedamas pastangas ir pasiektus rezultatus“, – dalinasi V. Ugianskienė.

Valdonė Ugianskienė, „Conres“ personalo vadovė

„Personalo valdyme orų darbo užmokestį suvokiame kaip higieninį veiksnį, tačiau svarbus ne tik jis. Darbo organizavimo kultūra, karjeros galimybės ir kitos finansinės bei nefinansinės priemonės leidžia pritraukti ir išlaikyti ne tik patyrusių profesionalų, bet ir jaunų, ką tik mokslus baigusių žmonių“, – komentuoja ji.

V. Ugianskienės teigimu, sulėtėjus statybų sektoriui, ypač gyvenamajame segmente, darbo jėgos pasiūlos ir paklausos santykis koregavosi.

„Rinkoje atsirado daugiau kvalifikuotų montavimo, betonavimo darbus atliekančių statybininkų, tiek ir objektus realizuojančių, inžinerinį išsilavinimą turinčių ekspertų. Dėl laisvų darbo pozicijų gauname išties daug paraiškų, tačiau kartais tenka skelbti ir pakartotines atrankas, nes ir mūsų keliami reikalavimai nėra minimalūs“, – teigia pašnekovė.

Ji taip pat sako, kad vis dažniau pavyksta pateikti darbo pasiūlymų praktiką įmonėje atlikusiems studentams.

„Kadangi iki šiol rasdavome reikalingų specialistų Lietuvoje, nesame susidūrę su darbuotojų iš kitų valstybių paieška. Vis dėlto nuo karo Ukrainoje pradžios esame atviri priimti darbuotojų iš Ukrainos, tačiau akivaizdu, kad šiuo metu jie kur kas reikalingesni savo šaliai nei mūsų statybų aikštelėse“, – kalba V. Ugianskienė.

„Matuodami kaitos ir įdarbinimo rodiklius matome, kad vis daugiau „Conres“ praktiką atliekančių studentų lieka dirbti mūsų įmonėje, taip pat džiaugiamės, kai pas mus sugrįžta dirbti buvę darbuotojai – tai rodo, kad pasirinktos priemonės veiksmingos. Žinoma, ties čia nesustojame, veikiančių priemonių paieška yra mūsų nuolatinis procesas darbuotojų pasitenkinimui ir lojalumui auginti“, – pokalbį užbaigia personalo vadovė.

Skaityti daugiau