fr lt en

Kauno rajone „Conresta“ pradėjo renovuoti Mastaičių baseiną, statys dar tris mokyklas

Data

2021.06.12

Kauno rajone „Conresta“ pradėjo renovuoti Mastaičių baseiną, statys dar tris mokyklas

Mastaičių gyvenvietėje buvo įmūryta kapsulė su laišku ateities kartoms, pranešančiu apie senojo baseino atgimimo pradžią. Greta esančiame sklype taip pat prasidėjo pradinės mokyklos ir vaikų darželio statybų darbai. Iš viso „Conresta“ statys net 3 naujas mokyklas Kauno rajone.

Mastaičių vaikus nudžiugino gryname lauke pravesta pamoka, kurioje dalyvavo Kauno rajono savivaldybės vadovai, statybininkai, architektai, Lietuvos policijos mokyklos ir vietos bendruomenės atstovai, o triukus rodė iliuzionistas Mantas Wizard.

Alšėnų seniūnijoje gyvenantis plaukikas olimpietis Deividas Margevičius džiaugėsi, kad Kauno rajonas turės europietiškus standartus atitinkantį baseiną, kuriame bus ugdoma nauja sportininkų karta.

„Didėjant gimstamumui, ėmė trūkti vietų darželiuose ir pradinėse mokyklose. Kasmet į švietimą investuojame vis daugiau, tačiau vien savivaldybės pastangų neužtenka. Tikimės, kad partnerystė su verslu mums padės šią problemą išspręsti greičiau“, – kalbėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Darbai vyksta pagal viešosios ir privačios partnerystės (PPP) sutartį, kurioje įsipareigojama iki 2022 metų atnaujinti švietimo infrastruktūros objektus Mastaičiuose, Kačerginėje ir Zapyškyje.

„BaltCap Infrastructure Fund“ investuos 13,6 mln. eurų, už kuriuos rekonstruos Zapyškio pagrindinę ir Kačerginės pradinę mokyklas, taip pat atnaujins Mastaičių baseiną, o šalia esančiame sklype pastatys pradinę mokyklą su darželiu. Projektus įgyvendins generalinis rangovas, statybos bendrovė „Conresta“. Didelę patirtį turinčios kompanijos vadovai patikino, kad visi trys objektai bus pastatyti iki kitų metų rudens. Naujose mokyklose bus galima papildomai ugdyti 500 mokinių.

Mastaičių baseinas bus modernizuotas iš pagrindų. Pastatas bus apšiltintas ir atnaujintas, jame atsiras pirčių, SPA centras, baseinėlis vaikams. Rekonstravus Kačerginės mokyklą bus pastatytas priestatas su sporto sale, biblioteka ir laisvalaikio erdvėmis. Naujame Zapyškio pagrindinės mokyklos priestate irgi numatyta įrengti sporto salę ir šiuolaikinius technologijų kabinetus.

Tai pirmasis šalyje viešojo sektoriaus ir privačios partnerystės projektas švietimo srityje.