lt en

Statybos bendrovė „Conresta“ Kaune statys išskirtinės architektūros verslo centrą už ~ 7 mln. Eur

Data

2019.09.16

Statybos bendrovė „Conresta“ Kaune statys išskirtinės architektūros verslo centrą už ~ 7 mln. Eur

Viena didžiausių statybos bendrovių Lietuvoje „Conresta“ ir UAB „Mikrovisatos valda“ pasirašė beveik 7 mln. Eur vertės sutartį dėl verslo centro statybų. Planuojama, kad kitų metų pradžioje Savanorių prospekte Kaune iškils išskirtinės formos aštuonių aukštų administracinis pastatas.

Originalų statybos projektą pasiūlė architektas Gintautas Natkevičius. Pastatas bus paremtas 5,5 m aukščio kolonomis ir tarsi levituos ore. Sprendimas atsisakyti pirmų dviejų aukštų pagrįstas ir biurų nuomos praktika – populiaresnės patalpos, iš kurių atsiveria panoraminis vaizdas, o ne greta esantys pastatai. Planuojama kiekviename biurų pastato aukšte įrengti kabinetus vadovams, posėdžių sales, virtuvėles, poilsio erdves, po du balkonus. Didelė ploto dalis bus skirta atviram biurui, kuriame nuomininkai galės įsirengti darbo vietas pagal savo poreikius. Biurai išsiskirs aukštomis – 3 metrus sieksiančiomis – lubomis.

Verslo centrą bus patogu pasiekti iš Karmėlavos oro uosto bei automagistralės Vilnius-Klaipėda, taip pat ir visuomeniniu transportu. Šalia įsikūręs net 21 ha užimantis Kalniečių parkas, kurio rekonstrukcijai šiemet numatoma skirti daugiau nei milijoną eurų.

„Džiaugiamės, kad užsakovai įvertino mūsų šiuolaikinį požiūrį bei technologiškai pažangius sprendimus ir būtent „Conrestai“ patikėjo išskirtinės architektūros pastato statybas. Panaudosime savo patirtį ir žinias ne tik įgyvendinant modernius inžinerinius sprendimus, bet ir organizuojant statybas skaitmeninėje BIM platformoje. Naujas verslo centras prisidės prie Kauno miesto įvaizdžio gerinimo, naujų darbo vietų kūrimo bei patrauklios investicinės aplinkos,“ – pastato reikšmę pabrėžė UAB „Conresta“ direktorius Lukas Laukaitis.

Statybos darbus šiuolaikiniu požiūriu ir pažangumu pasižyminti bendrovė pradeda sausį. Planuojama, kad A klasės biurų pastatas iškils per 12 mėnesių. 29 m aukščio, beveik 5000 kv. m ploto pastato statybai bus naudojamas surenkamas bei monolitinis gelžbetonis, fasadų apdailai pasirinkta karkasinė siena su aliuminio kompozitinės plokštės apdailos ventiliuojamu fasadu. Langams ir vitrinoms bus naudojamos aliuminio stiklo konstrukcijos su skaidriais, grūdintais stiklo paketais. Laiptinėse bus sumontuota saulės kontrolės sistema. Verslo centras pasižymės A klasės energetiniu efektyvumu.

Po pastatu bus įrengtos automobilių stovėjimo vietos, įėjimas ir komplekso administracijai skirtos patalpos. Antžeminė automobilių parkavimo aikštelė ir atvira dviejų aukštų automobilių saugykla kartu talpins 165 automobilius ir 18 dviračių.

Verslo centro projektavimas ir statybos organizuojamos skaitmeninėje BIM platformoje (angl. Building Information Modeling). Esminė jos nauda – tai galimybė sukurti vientisą statinio modelį, kurio dėka visus jame esančius duomenis ir brėžinius susiję statybų proceso dalyviai supranta vienodai. Toks informacijos valdymas padeda išvengti nesusipratimų, klaidų ir projekto pakeitimų prasidėjus statyboms, todėl mažėja ir jų vėlavimo tikimybė. BIM technologija optimizuoja pastatų projektavimą bei statybos procesų valdymą: didėja našumas, kokybė, mažėja statybų išlaidos, medžiagų sąnaudos.

„Maksimalų komfortą centro darbuotojams ir svečiams užtikrins suprojektuotos šiuolaikiškos inžinerinės sistemos, leidžiančios efektyviai valdyti pastato mikroklimatą. Šis sprendimas taip pat garantuos minimalias komunalines sąnaudas. Nepaisant augančios konkurencijos biurų rinkoje Kaune, dar nepradėjus statybų, jau yra jaučiamas stiprus susidomėjimas objektu ir vyksta derybos su potencialiais nuomininkais“, – atskleidžia UAB „Mikrovisatos valda“ projektų vadovas Marius Strolis.