fr lt en

„CUBE” A klasės verslo centras

"CUBE" – Kauno Savanorių prospekte esantis aštuonių aukštų verslo centras (bendras pastato plotas 4936 m2), unikalus architekto G. Natkevičiaus sukurta modernia ir universalia architektūra. Pastato projektas buvo parengtas naudojant pastato informacijos modeliavimą BIM.

Baigtas
Generalinis rangovas

UAB "Conresta"

Klientas

UAB „Mikrovisatos valda“

Šalis

Lietuva

Architektas / Projektuotojas

Gintautas Natkevičius

01

Projekto plotas:

5000 m2

02

Investicija:

7 mln. €

03

Statybū periodas:

2016 11 - 2017 12

Kubo formos pastatas yra „pakilęs virš žemės“ – t.y. pastatas yra paremtas 5,5 m. kolonomis, taip sukuriant vietą ergonomiškai antžeminei atvirai dviejų aukštų mašinų stovėjimo aikštelei ir saugyklai, talpinančiai 165 automobilius ir 18 dviračių.

Toks „virš žemės pakilusio“ verslo centro projektavimo sprendimas yra praktiškas ir funkcionalus – visi biurų aukštai, įskaitant ir patį pirmąjį, yra apgaubti natūralia saulės šviesa, o pro langus matyti šiuo metu atnaujinamo Kalniečių parko kraštovaizdis. „CUBE“ eksterjeras pasižymi moderniu urbanistiniu stiliumi, visgi interjeras apgaubia jaukia skandinaviška estetika, vyrauja natūralios ir kokybiškos medžio, betono medžiagos bei ramios ir harmoningos žemės spalvos. Pastatas turi erdvų vestibiulį, įsikūrusį net per du aukštus. Pastate įrengti trys greitaeigiai liftai.

Sprendimas atsisakyti pirmų dviejų aukštų paremtas biurų nuomos praktika – populiaresnės patalpos, iš kurių atsiveria panoraminis vaizdas, o ne greta esantys pastatai. Kiekviename biurų pastato aukšte įrengti kabinetai vadovams, posėdžių salės, virtuvėlės, poilsio erdves, balkonai, didelė ploto dalis bus skirta atviram biurui, kuriame nuomininkai gali įsirengti darbo vietas pagal savo poreikius. Biurai išsiskirs aukštomis, 3 metrus sieksiančiomis lubomis.

 

04

Energetinio naudingumo klasė:

A

05

Projektavimas ir statyba:

BIM

06

Sertifikatas:

Green energy

07

Projekto statybų komanda:

150

Sumanymas buvo pastatyti labai santūrų pastatą, tačiau jis nėra prie pat Savanorių pr. gatvės, todėl buvo nuspręsta verslo centrą kilstelėti šiek tiek aukščiau nuo žemės. Darbuotojams pro biuro langus neteks matyti šalia stovinčių greito maisto restorano ir degalinės, o pats pastatas puikiai matosi ir nuo gatvės.

Architektas Gintautas Natkevičius

Pastato projektas parengtas naudojant informacinę pastato modeliavimo programą BIM (angl. Building Information Modeling). Esminė skaitmeninės BIM platformos nauda yra galimybė sukurti vientisą statinio modelį, kurio dėka visus jame esančius duomenis ir brėžinius susiję statybos proceso dalyviai supranta vienodai. Toks informacijos valdymas padeda išvengti nesusipratimų, klaidų ir projekto pakeitimų prasidėjus statyboms, todėl mažėja ir jų vėlavimo tikimybė. BIM technologija optimizuoja pastatų projektavimą bei statybos procesų valdymą: didėja našumas, kokybė, mažėja statybų išlaidos, medžiagų sąnaudos.