lt en

Statybos įmonė „Conresta“ surengė ekskursiją, kurios metu vaikus supažindino su istoriniais Pacų rūmais

Data

2019.09.16

Statybos įmonė „Conresta“ surengė ekskursiją, kurios metu vaikus supažindino su istoriniais Pacų rūmais

2017 metų balandžio 7 dieną (penktadienį) viena didžiausių statybos įmonių Lietuvoje – „Conresta“ – Vilniaus pagrindinės mokyklos „Pažinimo medis“ pirmos klasės mokiniams surengė neeilinę ekskursiją po šiuo metu rekonstruojamus, legendomis apipintus Pacų rūmus. Idėja į statybų aikštelę įsileisti vaikus kilo bendradarbiaujant su mokyklos atstovais. Taip siekta edukuoti jaunąją kartą ir supažindinti ją su unikaliu, į kultūros paveldą įtrauktu pastatu bei jo istorija.

Ekskursijos metu būrys mokinių, lydimų mokytojų, tėvelių ir statybos bendrovės „Conresta“ darbuotojų, turėjo galimybę išvysti šiuo metu atnaujinamas, iki šiol išlikusias freskas bei XV–XVIII a. vyravusią sienų tapybą. Vaikai taip pat nepabūgo leistis į rūsį, kur apžiūrėjo statybų radinius: iš tarpukario laikų išlikusį šalmą bei karininko kepurę.

Mokinius ypatingai sužavėjo šalia laiptų į antrą aukštą nišoje esanti moters statula be galvos. Manoma, jog ji simbolizuoja graikų deivę Atėnę. Jie taip pat aplankė antrąjį aukštą, kur kadaise buvo įrengtos prabangiausios rūmų menės, balkoną, pro kurį atsiveria vaizdai į Vilniaus senamiestį ir statybų metu atkastą senąjį sostinės grindinį.

Vaikams įspūdį paliko ir kai kurie istorijos faktai: pasirodo, Pacų rūmuose lankėsi tokios įžymios asmenybės kaip Prancūzijos imperatorius Napoleonas, čia gyveno Sofija Tyzenhauzaitė – pirmoji moteris rašytoja istorinėje Lietuvoje. Ekskursiją vainikavo žaidimai ir „Conresta“ įteiktos praktiškos dovanos.

Planuojama, jog 2018 metų pradžioje rekonstruotuose Pacų rūmuose įsikurs prabangus 5 žvaigždučių viešbutis „Archer Mansion Hotel“, kurio interjere bus išlaikoma rūmų autentika. Čia turėtų būti įrengti 105 kambariai – iš jų 13 bus liukso klasės bei 5 apartamentai. Viso komplekso plotas sudarys apie 7,5 tūkst. kv. metrų.