fr lt en

„Pacai” – prabangus 5 žvaigždučių viešbutis

Vilniaus senamiestyje, baigėsi 2 metus trukusi istorinių Pacų rūmų restauracija ir penkių žvaigždučių viešbučio statybos. Projektą įgyvendino generalinis rangovas „Conres“, vystytojas – NT įmonių grupės UAB „Blendas“. Investicijos į viešbutį – apie 20 mln. eurų

Lietuvos metų gaminys 2018 / Auksas statybų kategorijoje
Geriausias komercinis projektas Lietuvoje 2018
Baigtas
Generalinis rangovas

CONRES

Klientas

UAB „Blendas“

Šalis

Lietuva

Architektas / Projektuotojas

UAB "Forma"

01

Barokiniai rūmai
pastatyti

1677 m.

02

Projekto plotas

7350 m2.

03

Kambarių skaičius

104

04

Statybų trukmė

2016 06-2018 04

Unikaliame kultūros paveldo pastate, Vilniaus senamiestyje, pastatėme itin prabangų, nestandartinį 5 žvaigždučių viešbutį „Pacai“, priklausantį išskirtiniam viešbučių tinklui „Design Hotels“.

„Pacų” viešbutyje, kurio bendras plotas yra 6.2 m2, išsaugotas barokinis kiemas, įkurti 104 unikalūs kambariai ir apartamentai, kurių pavadinimai siejami su istorija, taip norint dar labiau atskleisti praeities motyvus. Viešbutyje įrengtos keturios šiuolaikinės susitikimų erdvės, talpinančios nuo 5 iki 60 asmenų. Viešbutyje įkurta „14 HORSES” braserija siūlanti pusryčius, pietus ir vakarienę miesto gyventojams bei jo svečiams. Taip pat viešbutyje veikia šiuolaikiškas bei itin jaukus „SOFIJA” baras, kuris siūlo klasikinių ir modernių kokteilių, vietinio alaus bei gėrimų iš tradicinių Baltijos regiono daryklų ir bravorų, taip pat šampano ar vyno iš viso pasaulio. „Pacų” SPA kviečia atsipalaiduoti daugiau negu išskirtinėje aplinkoje – gotikiniuose viešbučio rūsiuose, kuriuose yra išsaugotas istorinių pastato sienų ir laiptų fragmentas. SPA svečiai mėgausis procedūromis estetika ir minimalizmu dvelkiančioje aplinkoje. Procedūros bus atliekamos naudojant organinę produktų liniją, veiks hamamas, pirtis, sporto salė.

Projekto

Rizikos

 • 43 m. bokštinio krano montavimo operacija, įkeliant kraną per pastatus į rūmų kiemą
 • Besiribojantys seni pastatai

Medžiagiškumas

 • Autentiško tinklo fasadai
 • Polichromija
 • Mūro atstatymas
 • Čerpiniai stogai

Ypatybės

 • Naujos gelžbetonio perdangos išsaugant senojo medžio konstrukcijas

Ekologija

 • 1M klasės emisijos dažai
 • Ypatingai didelė natūralių medžiagų panauda

Inovacijos

 • IP kameros
 • Pažangi BMS valdymo sistema
05

Darbuotoų skaičius
statybų metų

700

06

Rūmų aukštis

27,6 m.

07

Prabangūs apartamentai

10

Projekto video

08

Konferencijų salės

4

Viešbutis „Pacai“ generaliniam rangovui „Conresta“ buvo didelis iššūkis, tai išskirtinio sudėtingumo ir svarbos projektas visai Lietuvai. Džiaugiamės, kad suprasdamas kultūrinę 17 amžiaus pastato reikšmę, genrangovas bendradarbiavo su atskirų sričių specialistais, kad nebūtų pažeistos vertingosios rūmų savybės, taikė drąsius nestandartinius sprendimus, kai reikėjo veikti. Projektas įgyvendintas glaudžiai bendradarbiaujant, gerai apgalvojant veiksmus ir profesionaliame lygmenyje. Esame labai patenki rezultatu.

"Pacų" viebučio generalinė direktorė Rūta Pulkauninkaitė - Macikė

Projektas išsiskiria unikalia architektūrine koncepcija, istorinę autentiką derinančia su modernia prabanga. Pacų rūmai įtraukti į kultūros paveldą, todėl juos restauruojant buvo išlaikyta net 298 kvadratinių metrų unikalios XVI–XX a. sieninės tapybos, vietomis paliktas senojo Vilniaus grindinys, mūro sienos, konservuotas rūmų fasadas.

Įgyvendindami projektą susidūrėme su įvairiais iššūkiais: objektas įsikūręs UNESCO saugomame Vilniaus Senamiestyje, tad ribojimų apstu, o visas detales reikėjo derinti su Kultūros paveldo departamentu. Taip pat buvo būtina nepažeisti pastato vertingųjų savybių, išsaugoti bei atkurti autentiškas detales, atsakingai parenkant naudojamų priemonių medžiagiškumą.

Kiti projektai