fr lt en

Automatizuota „Continental” gamykla Kauno LEZ

Vokietijos automobilių dalių gamintoja „Continental Automotive“ atidarė gamyklą Kauno LEZ, Lietuvoje. Investicija siekia 95 milijonų eurų, tai yra didžiausia gamybos sektoriaus plyno lauko investicija Lietuvoje per pastaruosius du dešimtmečius. Generalinės rangos ir statybos įmonė „Conresta“ buvo viena iš dviejų pagrindinių rangovų, kuriems buvo patikėti projekto statybos darbai.

Baigtas
Pagrindinis rangovas

UAB "Conresta"

Klientas

„Continental Automotive"

Šalis

Lietuva

Architektas / Projektuotojas

UAB "Baltic Engineers"

01

Projekto plotas

23 000 m2

02

Projekto vertė

22 mln. Eur

03

Statybų periodas

2018 08 - 2019 10

AMBICINGAS PROJEKTAS VOS PER 15 MĖNESIŲ

Naujos „Continental Automotive“ elektroninių komponentų gamyklos statyba prasidėjo 2018 m. liepą.  23 000 kv. metrų gamybos, administravimo ir sandėliavimo patalpos buvo pastatytos vos per  15 mėnesių. Bendrovė į projektą investavo 95 milijonus eurų, ši investicija tapo reikšminga automobilių pramonės plėtrai ne tik Kaune, bet ir visoje Lietuvoje. Šioje gamykloje iki 2021 m. planuojama įdarbinti iki 1 tūkst. darbuotojų. Įspūdingi statybų procese pritaikyti sprendimai: gamyklai ketinama suteikti prestižinį tarptautiniu mastu pripažįstamą sertifikatą „LEED Gold“. Gamyklos „Continental“ projektą parengė bendrovė „Baltic Engineers“. Generalinės rangos ir statybų įmonė „Conresta” tapo vienu iš dviejų pagrindinių projekto rangovų. Mums buvo patikėtos pirmojo, o vėliau  ir antrojo projekto plėtros etapo statybos.

Kompleksą sudaro du pastatai. Pagrindinis pastatas siekia beveik 20 tūkst. kv. metrų plotą, jame įkurtos 17,1 metrų aukščio gamybos ir sandėliavimo patalpos. Pastato priekyje įsikūrė dviejų aukštų administracijos patalpos. Čia yra atskiras darbuotojų restoranas, bendros atviro plano darbo patalpos, poilsio zonos, vidiniai bei išoriniai kiemeliai, sporto salė, kuriai priklauso ir lauko krepšinio aikštelė. Taip pat kompleksui priklauso ir daugiau nei 1 tūkst. kv.  metrų ploto atskiras techninis pastatas bei sandėliavimo pastogės ir saugos postai.

„Ypatingos medžiagos, specifiniai reikalavimai ir įvairūs derinimo darbai kėlė nemažai rizikos. Dirbti teko apgalvotai, viskas turėjo atitikti aukščiausius terminų bei kokybės reikalavimus, tad dirbti teko itin apgalvotai, nuolat ieškojome optimaliausių sprendimų ir vadovavomės profesionalios komandos patirtimi. Kasdien vyko pasitarimai, kuriuose viskas būdavo aptariama iki smulkmenų, o kitą dieną aptarti tikslai jau turėjo būti įgyvendinti. Didelį indėlį įdėjo visi mūsų partneriai, suprasdami šio objekto svarbą“, – dėkodamas subrangovams sako L. Laukaitis.

Projekto

Rizikos

 • Aukšti gruntiniai vandenys
 • Sudėtingi terminai

Medžiagiškumas

 • Epoksido grindų danga
 • Specialios pakabinamos lubos

Inovacijos

 • Stogas - "Controlit" patikros sistema
 • Kogeneracinė jėgainė

Tarptautiniai standartai

 • LEED PLATINUM
 • Industrie 4.0
 • FM Global
 • ASHRAE

Technologijos

 • BIM
 • DALUX
04

Sukurtos darbo vietos

1000

05

Energetinio
naudingumo klasė

A+

06

Tartpautiniai standartai

LEED Gold

07

Projektuota ir
statyta naudojant:

BIM

Džiaugiuosi galėdamas patvirtinti, kad laikomės visų suplanuotų šio projekto darbų grafiko ir kad Lietuva atitinka visus mūsų lūkesčius. Sugebėjome parengti pastatą gamybai per 15 mėnesių ir per tą patį laiką suburti stiprią komandą iš beveik 200 specialistų. Tai iš tikrųjų įspūdinga.

„Continental Automotive Lithuania“ vykdomasis direktorius Shayan Ali