fr lt en

„Continental Automotive” administracinės patalpos Kaune

Vokietijos technologijų ir automobilių komponentų pramonės kompanijos „Continental“ gamyklos Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) statybose, generalinės rangos ir statybų įmonei "Conrestai", patikėta ir dalis adiminstracinių patalpų statybos ir įrengimo.

Baigtas Continental
Generalinis rangovas

UAB "Conresta"

Klientas

„Continental Automotive"

Šalis

Lietuva

Architektas / Projektuotojas

UAB "Baltic Engineers"

01

Projekto plotas:

23 000 m2

02

Investicija:

95 mln. €

03

Statybų periodas:

2018 08 - 2019 10

Projektuotojai ypatingą dėmesį kreipė biurams, kurių interjeras išsiskiria kokybe ir modernumu bei atitinka ateities darbuotojų poreikius. Biuruose įrengti patogūs pasitarimų kambariai, kuriuose gali vykti telekonferencijos, veikia mokymų erdvė. Darbo vietos buvo įrengtos taip, kad iš jų būtų galima matyti gamyklą supančią žalumą.   Pačios gamyklos viduje bus daug natūralios šviesos pasitelkus natūralios apšvietos skaičiavimo programą ir panaudojus pastato 3D modelį buvo pasiekta, kad daugiau kaip 80 % biuro patalpų turėtų natūralų apšvietimą. Tai padeda palaikyti natūralų žmogaus ritmą, leidžia jam geriau jaustis ir tuo pačiu sumažina elektros išlaidas. Darbuotojai galės pietauti įmonės restorane. Gamyklos interjero dizainą sukūrė „stART studio“ architektė Justina Narauskienė, o reprezentacines, poilsio ir biuro erdves įrengė „LT Project“, kurios specializacija – verslo erdvių įrengimas.

Tam tikrose erdvėse sienų paviršiai padengti dažais „Smart Wall Paint“, leidžiančiais sienomis naudotis kaip rašymo lenta ir ant jų rašyti žymekliu. Pirmasis gamyklos aukštas išsiskiria plytelių gausa – jos naudotos ir sienoms, ir grindims dekoruoti. Vestibiulyje pasitinka įspūdingo dydžio ekranas, kurio aukštis siekia 4 m, o plotis – 5 metrus. Antrajame biuro aukšte įrengtos stiklinės dienos šviesą praleidžiančios pertvaros.

Projekto

Rizikos

 • Aukšti gruntiniai vandenys
 • Sudėtingi terminai

Medžiagiškumas

 • Epoksido grindų danga
 • Specialios pakabinamos lubos

Inovacijos

 • Stogas - "Controlit" patikros sistema
 • Kogeneracinė jėgainė

Tarptautiniai standartai

 • LEED PLATINUM
 • Industrie 4.0
 • FM Global
 • ASHRAE

Technologijos

 • BIM
 • DALUX
04

Sukurtos darbo vietos

1000

05

Energetinio
naudingumo klasė

A+

06

Tartpautiniai standartai

LEED Gold

07

Projektuota ir
statyta naudojant:

BIM

Džiaugiuosi galėdamas patvirtinti, kad laikomės visų suplanuotų šio projekto darbų grafiko ir kad Lietuva atitinka visus mūsų lūkesčius. Sugebėjome parengti pastatą gamybai per 15 mėnesių ir per tą patį laiką suburti stiprią komandą iš beveik 200 specialistų. Tai iš tikrųjų įspūdinga.

„Continental Automotive Lithuania“ vykdomasis direktorius Shayan Ali

DAŽAI, TAUSOJANTYS TIEK APLINKĄ, TIEK ŽMOGAUS SVEIKATĄ

Gamyklos vidus išdažytas vandens pagrindo dažais – jiems, kaip ir visoms gamyklos patalpoms, kelti aukšti kokybės reikalavimai. Svarbiausias kriterijus pastato savininkams renkantis apdailos medžiagas buvo tai, kad jos turėjo atitikti tarptautiniu mastu pripažįstamus LEED Gold reikalavimus. Pasirinkti dažai – aukštos kokybės, gaminami tvariu būdu – iš kruopščiai atrinktų žaliavų, sukuriantys sveiką aplinką žmogui bei atitinkantys visuomeninių patalpų reikalavimus. Jie tausoja aplinką išskirdami mažiau lakiųjų organinių junginių. Tačiau dėl mažesnio poveikio aplinkai nė kiek nenukenčia kitos svarbios dažų savybės: jie itin atsparūs tiek sausam, tiek šlapiam valymui, taip pat – mechaniniam poveikiui.

„Baltic Engineers“ suprojektavo ir stogines dviračiams, mopedams, elektromobilių įkrovimo vietas. Numatė
transporto stovėjimo zonas ne tik darbuotojams ir gamyklos svečiams, bet ir pavėžėjimo paslaugų teikėjams.
Visa tai įrengta pagal griežtus LEED reikalavimus. Taip pat darbuotojai galės važiuoti į darbą ir visuomeniniu transportu – tam specialiai suprojektuota autobusų stotelė prie sklypo ribos. Planuojama, kad darbuotojai gaus kompensacijas už transporto bilietus, autobuso tvarkaraštis bus suderintas su darbuotojų pamainų laikais.