lt en

„Lietuvos metų gaminio 2020“ apdovanojimuose „Conresta“ laimėjo aukso medalį

Data

2020.12.17

litgrid; aukso medalis;

Šiandien, 24-ą kartą skelbiami Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų gaminys” nugalėtojai. Apdovanojimams buvo nominuotos 76 įmonės penkiolikoje vertinimo grupių iš 24-ių šalies ūkio šakų. Pasak LPK prezidento Vidmanto Janulevičiaus, įmonių pasiekimai Lietuvoje ir pasaulyje net ir tokiu sudėtingu laikotarpiu rodo, kad iššūkius galėsime įveikti naudodamiesi savo inovatyvumu.

Aukso medalis – Statybos ir statybinių medžiagų pramonės grupėje:
„Litgrid“ sistemos valdymo ir duomenų saugos centro statyba – UAB „Conresta“

Konkurso „Lietuvos metų gaminys“ pagrindinis tikslas – didinti aukštos kokybės lietuviškos produkcijos konkurencingumą, pristatyti ir įtvirtinti šalies pramonės produkciją, prekes ir paslaugas vietiniam ar tarptautiniam vartotojui, skatinant rinktis kokybišką lietuvišką produktą, taip vystant Lietuvos verslo plėtrą.

Lietuvos valstybės vardo pasaulio visuomenėje reprezentavimas, gerinantis šalies įvaizdį

„Litgrid“ objektas pripažintas valstybei svarbiu ekonominiu projektu. Objektas atitinka strateginės infrastruktūros objektams keliamus Strateginę ar svarbią reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių energetikos ministro valdymo sričiai priskirtų įmonių ir įrenginių fizinės saugos reikalavimus, patvirtintus energetikos ministro. Naujasis elektros sistemos valdymo ir duomenų valdymo centras turi svarbią reikšmę Lietuvai kryptingai ruošiantis prisijungti prie žemyninės Europos sinchroninės zonos ir savarankiškai valdyti dažnį. Objekte vyks svarbiausi sinchronizacijos projektai. Nuo 2025 metų Lietuva pirmą kartą po 80 metų pertraukos pati valdys elektros dažnį. Lietuva patikimai, saugiau ir svarbiausia, savarankiškai valdys savo energetikos sistemą. Šis „Litgrid“ centras užtikrins stabilesnį ir saugesnį šalies energetikos sistemos darbą ir perdavimo srautų valdymą. Po sinchronizavimo iš šio centro bus valdomas elektros sistemos dažnis, bus užtikrintas reikalingas sistemos valdymo centro fizinis ir kibernetinis saugumas. Sistemos valdymo ir duomenų centras yra vienas iš moderniausių Europoje.

Inovacijų panaudojimas statant gaminį

Statant gaminį buvo taikomos šiuolaikinės technologijos, procesas išsiskiria sudėtingų bei unikalių sprendimų gausa. Projektuojant specialios paskirties objektą, buvo suprojektuoti pažangūs kompleksiniai sprendimai, užtikrinantys pastato saugumą ir funkcionalumą. Objekto „Litgrid“ saugumui užtikrinti pasirinktos šiuolaikinės technologijos. Įdiegti aukšto patikimumo apsaugos ir gaisro aptikimo sprendimai leidžia greičiau ir efektyviau identifikuoti incidentus.
Naujo centro (pastato) konstrukcija leidžia užtikrinti tinkamą perimetro apsaugą, patalpų segmentavimą, įrengta būtinos privalomosios grįžties funkcija, užtikrinanti elektroninės įeigos kontrolės sistemą, autotransporto patikros punktas, aukšto patikimumo mechaninės kliūtys, dubliuotas šviesolaidis bei daugybė kitų saugos priemonių. Taip pat, šiame pastate įrengti sistemų valdymo ir duomenų centrai, sudarantys tinkamas sąlygas dirbti sistemų valdymo bei kitų administracinių padalinių darbuotojams.

Skaityti daugiau