fr lt en

„Litgrid“ sistemos valdymo ir duomenų saugos centras

2018-ųjų gegužę generalinės rangos bendrovei "Conrestai" buvo patikėtas statyti itin svarbus 2015 metų rugsėjį Vyriausybės pripažintas valstybei svarbus ekonominis projektas - AB "Litgrid" valdymo ir duomenų saugos centro projektas. Investicijos vertė ~10 mln. eur. sutartį su elektros perdavimo sistemos operatoriumi AB „Litgrid“ dėl duomenų ir valdymo centro statybų. Sutarties vertė – ~10 mln. Eur.

Baigtas
Generalinis rangovas

UAB "Conresta"

Klientas

AB „Litgrid“

Šalis

Lietuva

Architektas / Projektuotojas

UAB „Unitectus“

01

Projekto plotas

5 669 m2

02

Projekto vertė

10 183 mln. Eur

03

Statybų periodas

2018 05 - 2019 12

Energetikos ministerijos teigimu, centras užtikrins stabilesnį ir saugesnį šalies energetikos sistemos darbą ir perdavimo srautų valdymą. Po sinchronizavo iš šio centro bus valdomas elektros sistemos dažnis, bus užtikrintas reikalingas sistemos valdymo centro fizinis ir kibernetinis saugumas.

Naujo centro (pastato) konstrukcija leis užtikrinti tinkamą perimetro apsaugą, patalpų segmentavimą, bus įrengta būtinos privalomosios grįžties funkcija, užtikrinanti elektroninės įeigos kontrolės sistemą, autotransporto patikros punktas, aukšto patikimumo mechaninės kliūtys, dubliuotas šviesolaidis bei kitos saugos priemonės. Taip pat naujame pastate bus įrengti sistemų valdymo bei duomenų centrai, sudarytos tinkamos sąlygos dirbti sistemų valdymo bei kitų administracinių padalinių darbuotojams.

„Būtent iš čia bus valdomas visas sistemos dažnis ir čia žmonės priiminės sprendimus. Žvejų gatvėje tai yra daroma taip, kaip susitarta dabartinėje sinchroninėje zonoje IPS/UPS. Šiuo metu susitarimas toks, kad centralizuotai visą valdymą atlieka Maskvoje, Europoje tuo metu yra decentralizuotas požiūris. Tai štai tą decentralizuotą savo dalį darysime čia“, –  sakė p. Virbickas.

Projekto

Medžiagiškumas

  • Energetiškai efektyvūs aliuminio-stiklo fasadai
  • Natūralaus medžio lukšto sienų apdaila
  • Inovatyvūs apdailos sprendimai
  • Stabilizuotos samanos interjere

Ypatybės

  • Centras svarbus Baltijos šalims sinchronizuojant elektros sistemas su žemynine Europa

Ekologija

  • Geoterminis šildymas
  • Elektromobilių įkrovimo stotelės
  • Apželdintas stogas

Rizikos

  • Darbas didelio požeminių komunikacijų kiekio teritorijoje su 110kV elektros tinklais

Inovacijos

  • Aukšta akustinio komforto klasė
04

Energetinio naudingumo
klasė

A+

05

Pastato aukštis

18 m

06

Aukštų skaičius

4

Litgrid
07

Pastato paskirties tipas

Specialioji

Naujasis centras svarbus Baltijos šalims sinchronizuojant elektros sistemas su žemynine Europa. Naujasis centras pradės veikti dar iki sinchronizavimo proceso pabaigos 2025 m.

„Litgrid“ generalinis direktorius Daivis Virbickas