fr lt en

„Omniva LT“ pasirinko generalinį rangovą moderniausio Baltijos šalyse siuntų rūšiavimo terminalo statyboms: juo tapo „Conresta“

Data

2022.11.15

„Omniva LT“ pasirinko moderniausio Baltijos šalyse siuntų rūšiavimo terminalo statybų generalinį rangovą. Juo tapo viena didžiausių statybų bendrovių Lietuvoje „Conresta“. Rangovas rūpinsis ne tik 21 tūkst. kv. m. siuntų rūšiavimo terminalo statybomis, bet ir projektavimu. Anksčiau šiemet didžiausią paštomatų tinklą Lietuvoje valdanti bendrovė „Omniva LT“ jau pranešė, kad į moderniausio Baltijos šalyse siuntų rūšiavimo terminalo statybas investuos rekordinę 40 mln. eurų sumą. Numatoma, kad statybos bus baigtos ir naujasis terminalas pradės veikti 2024 m. antrą ketvirtį.

Pagal plotą, būsimas terminalo pastatas prilygs 3 futbolo stadionams, o statybos planuojamos numatant ir tolesnes plėtros galimybes – jo plotas turi galimybę augti iki 50 proc. Pasak „Omniva LT“ generalinio direktoriaus Simono Bielskio, naujasis terminalas yra neatsiejama ilgalaikės bendrovės plėtros dalis.

„Apie ateitį ir būsimus iššūkius galvojame iš anksto, todėl būsimas moderniausias siuntų rūšiavimo terminalas Kaune mūsų plėtros planus atliepia trejopai. Pirmiausiai, naujasis terminalas bus orientuotas į našumą: planuojame pasiekti 15 tūkst. siuntų per valandą pajėgumus, kuriuos leis užtikrinti pasaulinis standartus atitinkanti „Equinox Europe“ siuntų skirstymo linija. Kitas išskirtinumas – logistikos centro automatizavimas ir būsimo transporto parko elektrifikavimas: ant jo pastato stogo numatyta 1,6 MW saulės elektrinė, kuri pilnai užtikrins mūsų elektros poreikius. Taip mes efektyviau laikysimės savo tvarumo įsipareigojimų. Galiausiai, būsimą siuntų rūšiavimo terminalą matome kaip Baltijos šalių vartus į didžiąsias Vakarų valstybes. Nemažai garsių pavadinimų – pavyzdžiui, „About You“, „Asos“ ir didžiosios elektroninės parduotuvės – į Baltijos šalių rinką žiūri kaip į vieną, todėl Kauno logistikos centras taps patogiais siuntų vartais į Latviją bei Estiją“, – teigia S. Bielskis.

Naujo siuntų terminalo statybos užtikrins, kad įmonėje rūšiuojamos siuntos būtų autonomiškai paskirstomos į daugiau nei 700 skirtingų vietovių. Technologiškai pažangus siuntų rūšiavimo terminalas leis maksimaliai išvengti žmogiškojo faktoriaus klaidų, o siuntos bus pristatomas našiau ir sparčiau.

Kaip teigia Lukas Laukaitis, statybų bendrovės „Conresta“ vadovas, būsimas siuntų skirstymo terminalas Kaune atitiks visus moderniausius tokiam centrui keliamus reikalavimus, o projektavimo ir statybos (toliau – „Design&Build“) projekto užsakymas yra kompanijos profesionalumo bei patirties įgyvendinant „Design&Build“ tipo projektus įvertinimas.

„Teikiant projektavimo ir statybos paslaugas nuo pradžios iki pabaigos, pasieksime norimų rezultatų sukuriant į užsakovą orientuotą bei jo lūkesčius išpildantį „Design&Build“ tipo projektą. Tokio tipo projektus esame įgyvendinę ne kartą, todėl esu užtikrintas, kad statybų procesas bus sklandus dėl projektavimo stadijoje numatytos darbų eigos ir nuoseklaus pasirengimo. Taip pat būsimas siuntų skirstymo terminalas bus išskirtinis savo maksimalia automatizacija ir darbuotojų gerovės užtikrinimu. Jis projektuojamas taip, kad jame viskas būtų ne tik automatizuota, bet ir išplanuota galvojant apie efektyvų erdvių išpildymą. Neabejoju, kad mūsų profesionalios komandos dėka užsakymą įgyvendinsime kokybiškai ir laiku“, – sako L. Laukaitis.

Bendrovė „Omniva LT“ valdo didžiausią paštomatų tinklą Lietuvoje, kurį jau netrukus sudarys 420 paštomatų su daugiau nei 52 tūkst. siuntų skyrelių. Bendrovė taip pat sukūrė pirmąją lietuvišką išorinę prekių grąžinimo paslaugą, o pernai pristatė ir naują tarptautinių siuntų platformą tarptautines.omniva.lt. „Omniva LT“ priklauso Estijos paštui – AB „Eesti Post“, kuris valdo didžiausią paštomatų tinklą Baltijos šalyse.

Generalinės rangos bei statybos įmonė „Conresta“ Lietuvoje veikia nuo 2009 metų. „Conresta“ sėkmingai vykdo pramoninės, gyvenamosios, visuomeninės, administracinės, kultūros paveldo bei spec. paskirties pastatų statybą. 2021 metais įmonės apyvarta siekė 84 mln. eurų, įmonėje dirba daugiau nei 200 darbuotojų.

 

Skaityti daugiau