fr lt en

„Omniva“siuntų rūšiavimo terminalas

„Omniva LT“ pasirinko moderniausio Baltijos šalyse siuntų rūšiavimo terminalo statybų generalinį rangovą „Conres“. Siuntų rūšiavimo terminalas sieks 22 tūkst. kv. m., projektas įgyvendinamas „Design-Build“ būdu.

Vykdomas
Generalinis rangovas

„Conres"

Klientas

UAB „Omniva LT Sorting“

Šalis

Lietuva

Architektas / Projektuotojas

Andrius Liubinas / UAB ,,AIF LT“

01

Projekto plotas:

22 317,78 m²

02

Investicija:

40 mln. eur

03

Statybų periodas:

2023 III ketv. - 2024 II ketv.

Pagal plotą, terminalo pastatas prilygs 3 futbolo stadionams, o statybos planuojamos numatant ir tolesnes plėtros galimybes – jo plotas turi galimybę augti iki 50 proc. Pasak „Omniva LT“ generalinio direktoriaus Simono Bielskio, naujasis terminalas yra neatsiejama ilgalaikės bendrovės plėtros dalis.

„Apie ateitį ir būsimus iššūkius galvojame iš anksto, todėl būsimas moderniausias siuntų rūšiavimo terminalas Kaune mūsų plėtros planus atliepia trejopai. Pirmiausiai, naujasis terminalas bus orientuotas į našumą: planuojame pasiekti 15 tūkst. siuntų per valandą pajėgumus, kuriuos leis užtikrinti pasaulinis standartus atitinkanti „Equinox Europe“ siuntų skirstymo linija. Kitas išskirtinumas – logistikos centro automatizavimas ir būsimo transporto parko elektrifikavimas: ant jo pastato stogo numatyta 1,6 MW saulės elektrinė, kuri pilnai užtikrins mūsų elektros poreikius. Taip mes efektyviau laikysimės savo tvarumo įsipareigojimų. Galiausiai, būsimą siuntų rūšiavimo terminalą matome kaip Baltijos šalių vartus į didžiąsias Vakarų valstybes. Nemažai garsių pavadinimų – pavyzdžiui, „About You“, „Asos“ ir didžiosios elektroninės parduotuvės – į Baltijos šalių rinką žiūri kaip į vieną, todėl Kauno logistikos centras taps patogiais siuntų vartais į Latviją bei Estiją“, – teigia S. Bielskis.

Naujo siuntų terminalo statybos užtikrins, kad įmonėje rūšiuojamos siuntos būtų autonomiškai paskirstomos į daugiau nei 700 skirtingų vietovių. Technologiškai pažangus siuntų rūšiavimo terminalas leis maksimaliai išvengti žmogiškojo faktoriaus klaidų, o siuntos bus pristatomas našiau ir sparčiau.

Projekto

Ekologija:

  • Įrengiamos saulės panelės
  • Naftos gaudyklės
  • Atliekų rūšiavimas

Medžiagiškumas:

  • Surenkamos g/b
  • Monolitinės konstrukcijos
  • Metalinės konstrukcijos
  • Daugiasluoksnės sieninės plokštės
04

Energetinio naudingumo klasė:

A++

05

Pastato aukštis:

13,8 m