fr lt en

Už ”Eglės” apartamentų statybą „Conresta“ iškovojo „Lietuvos metų gaminio 2019“ aukso medalį

Data

2019.12.12

Lietuvos pramonininkų konfederacijos surengtame konkurse „Lietuvos metų gaminys 2019“ „Eglės“ apartamentai ir jo statytojai – bendrovė „Conresta“ įvertinti Aukso medaliu statybų kategorijoje. Apdovanojimus laureatams šįryt Pirklių klube įteikė Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas  p. Viktoras Pranckietis ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis. Lietuvos pramonininkų konfederacijos nuo 1997-ųjų rengiami apdovanojimai verslo bendruomenės yra pripažinti ir laikomi vienais svarbiausių šalyje. Pagrindinis kasmet Lietuvos įmonių gaminamą produkciją ir paslaugas vertinančio konkurso tikslas – didinti aukštos kokybės lietuviškos produkcijos konkurencingumą, skatinanti rinktis kokybišką lietuvišką produktą, taip vystant Lietuvos verslo plėtrą.

 

LENKTOS KONSTRUKCIJOS IR INOVACIJOS 

Į kultūros paveldą įtrauktoje teritorijoje, 2018 metų rugsėjį iškilęs 8206 m2 ploto ir  73 prabangių apartamentų projektas, pastatytas per 17 mėnesių.  Unikali pastato forma atkartoja gamtoje vyraujančias netaisyklingas linijas. Pirmąjį apartamentų aukšto korpusą sudaro atskiri statinio elementai. Statybos darbus atliko daugiau kaip 250 žmonių komanda. Pastato statybose ir įrengime buvo naudotos aukščiausios kokybės ir ilgaamžiškos medžiagos: rankų darbo „Peterson“ molio plytos, lenkti aliuminio profilio langai, marmuro plokštės laiptinėse, Brazilijos riešuto teraslentės apartamentų terasose bei natūralaus akmens takeliai apartamentų kieme. Patekti į apartamentus galima nenaudojant raktų, kadangi čia yra įdiegti biometriniai užraktai, o požeminiame automobilių garaže – automatinė automobilių numerių nuskaitymo sistema.

Apartamentus projektavo garsus ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje architektas – Donatas Rakauskas. Pastatas atkartoja gamtoje vyraujančias linijas ir formas. Fasado mūras primena eglės medžio kamieno reljefą, šiai idėjai įgyvendinti buvo pasirinktos vienos prabangiausių pasaulyje rankų darbo plytos – primenančios eglės medžio kamieno reljefą.

„Pušų apsuptyje įsikūrusio statinio architektūros užmojai buvo tikrai sudėtingi, tačiau pažangūs sprendimai leido išlaikyti tinkamą pastato geometriją ir suvalgyti sudėtingą konstrukciją, – sako įmonės „Conresta“ direktorius L. Laukaitis. – Statant pastatą, teko įveikti daug iššūkių ir pasitikrinti jėgas, dažnai standartiniai sprendimai netiko, todėl buvo imtasi modernių.“

ARCHITEKTŪROS IR MENO SINTEZĖ

Tai daugiau nei pastatas – tai meno ir architektūros kūrinys. Apartamentuose įrengti du liftai, kurių šachtose integruotos išskirtinai šiam projektui menininkės Eglės Babilaitės sukurtos 15 metrų aukščio freskos, kurias specialaus apšvietimo pagalba bus galima apžiūrėti kylant liftu iš požeminio garažo į ketvirtąjį pastato aukštą. Kalvis Linas Leščiauskas šiam projektui nukaldino išskirtinius vartus bei eksterjero puošybos detales, o šių metų Liepą apartamentų kiemą papuošė skulptoriaus Martyno Gaubo 3 metrų aukščio skulptūra “Pasiklydęs parko herojus“ vaizduojanti sėdintį magišką dramblį.