fr lt en

Prabangūs „Eglės“ apartamentai Palangoje

Palangos širdyje, šalia „Meilės alėjos“, generalinę rangą ir statybos paslaugas teikianti bendrovė „Conresta“ baigė itin prabangių „Eglės“ apartamentų statybas.

Geriausias poilsio būsto objektas Lietuvoje 2018
Geriausias būsto objektas Baltijos šalyse 2019
Lietuvos metų gaminys 2019/ Auksas
Baigtas
Generalinis rangovas

UAB "Conresta"

Klientas

UAB „Turto valdymo ir Investicijų grupė“

Šalis

Lietuva

Architektas / Projektuotojas

Donatas Rakauskas

01

Projekto plotas:

8206 m2

02

Investicija:

7 mln. Eur

03

Statybų periodas:

2017 04 - 2018 09

PABĖGIMAS PRIE JŪROS: PRABANGŪS APARTAMENTAI, IŠSISKIRIANTYS LENKTŲ LINIJŲ FASADU

Palangos pajūrį papildė vienas įspūdingiausių poilsio paskirties objektų – kompleksas „EGLĖ apartamentai“. Generalinės rangos paslaugas teikusios įmonės „Conresta“ direktorius Lukas Laukaitis džiaugiasi profesionalų komanda ir dar vienu įgyvendintu išskirtiniu Lietuvoje projektu.

Pastatas organiškai įsilieja į aplinką

Į kultūros paveldą įtrauktoje teritorijoje pušų apsuptyje netoli Meilės alėjos įsikūrę „EGLĖ apartamentai“ – architektūros ir meno kūrinys ant Baltijos jūros kranto. Keturių aukštų komplekse įrengti 73 apartamentai su terasomis arba lodžijomis. Unikali pastato forma atkartoja gamtoje vyraujančias netaisyklingas linijas. Pirmąjį apartamentų aukšto korpusą sudaro atskiri statinio elementai. Jų apdailai buvo pasirinktas rankų darbo plytų mūras, primenantis eglės medžio kamieno reljefą.

Pastatas įgauna vientisumą per sujungtus atskirų korpusų antrą, trečią ir ketvirtą aukštus. Organiškų formų panoraminiai langai harmoningai įsilieja į darnų pušų apsupties paveikslą. Sudėtingam projektui įgyvendinti pasirinktos itin kokybiškos ir ilgalaikės medžiagos, kurios laikui bėgant sensta kartu su žmogumi ir įgauna vis ryškesnį charakterį.

„Pušų apsuptyje įsikūrusio statinio architektūros užmojai buvo tikrai sudėtingi, tačiau pažangūs sprendimai, komandos profesionalumas bei ilgametė patirtis leido išlaikyti tinkamą pastato geometriją, suvalgyti sudėtingą konstrukciją, – džiaugiasi įmonės „Conresta“ direktorius L. Laukaitis. – Statant pastatą, teko įveikti daug iššūkių ir pasitikrinti jėgas, dažnai standartiniai sprendimai netiko, todėl buvo imtasi modernių.“

Projekto

Suvaldytos rizikos:

 • Aukšti gruntiniai vandenys
 • Sudėtinga, lenkta pastato geometrija

Medžiagiškumas:

 • Monilito konstrukcijos
 • Fasadas - rankų darbo molinės "Petersen" plytos
 • Marmuro plokščių laiptinės
 • Aliuminio profilio langai

Ypatybės:

 • Įėjimo durys - sustiprintos, apdaila medžio lukšto
 • I aukšte įrengta sporto salė su SPA zona
 • Signalizacija, belaidis internetas

Inovacijos:

 • Biometriniai durų užraktai
 • Erdvi požeminė automobilių saugykla su automatine numerių nuskaitymo sistema

Infrastruktūra:

 • Palangos paplūdimys ~200 m
 • Basanavičiaus alėja ~350 m
 • Palangos tiltas ~1,2 km
04

Apartamentai:

73

05

Vietos automobiliams:

68

06

Pastato aukštis:

14,6 m.

07

Projektuota ir
statyta naudojant:

BIM

08

Rankų darbo plytos:

"Patersen"

Džiaugiamės projektu, tikime, kad šio projekto įgyvendinimas iškėlė aukštą kartelę Lietuvos architektūrai ir buvo nelengvas uždavinys jį įgyvendinusiam statybų partneriui „Conrestai“. Norime pagirti už puikiai suvaldytą sudėtingą statinio konstrukciją, gerą vadybą, greitą darbų organizavimą ir problemų sprendimą. Vis tai užtikrino sklandų projekto įgyvendinimą. Taip pat džiaugiamės, kad projektas įgyvendintas laikantis numatyto biudžeto.

"Turto valdymo ir investicijų grupės" direktorius Robertas Jocius

Požeminiame aukšte suprojektuotos pagrindinės pastato techninės patalpos, čia taip pat bus įrengta požeminė automobilių aikštelė 68 automobiliams. Pirmame aukšte numatomas 108 kv.m. sporto klubas ir poilsio kompleksas, o privačioje „Eglės“ apartamentų gyventojams sukurtoje erdvėje planuojama įrengti lauko dušus, skirtus iš paplūdimio grįžtantiems žmonėms. Pastate iš viso bus įrengti 73 apartamentai su terasomis arba lodžijomis.

Tiek projektuojant šį unikalų statinį, tiek vykdant statybos darbus, generalinę rangą atliekanti įmonė naudoja skaitmeninę BIM platformą (angl. Building Information Modeling), kuri leidžia užsakovams stebėti visą projektavimo eigą 3D aplinkoje, o tai padeda lengviau perprasti projekto sprendinius, valdyti kaštus, išvengti klaidų, užtikrinti tikslesnį suderinamumą tarp inžinerinių projekto dalių, mažinti statybų vėlavimo tikimybę.

Planuojama, kad „Eglės“ apartamentų statybos bus baigtos kitų metų pavasarį.