fr lt en

50 mln. vertės „Vilniaus Baldų” gamykla Trakų rajone

Vienos didžiausių Lietuvoje baldų gamintojų bendrovės „Vilniaus baldai“ daugiau nei 50 mln. eurų vertės gamyklos su administracinėmis patalpomis statybos buvo patikėtos "Conrestai"

Baigtas
Generalinis rangovas

UAB "Conresta"

Klientas

AB "Vilniaus Baldai"

Šalis

Lietuva

01

Statybų periodas:

2019 04 - 2020 05

02

Investicija:

50 mln. eur

03

Pastato plotas:

73 000 m2

Trakų rajone, Guopstų kaime, pabaigos link juda naujos ir modernios „Vilniaus baldų“ gamyklos statybos. Projekto vystytojas Inreal grupė, generalinis rangovas „Conersta”. Įspūdingo dydžio – 73 tūkst. kv. metrų ploto – pastate įsikurs ir gamybos, ir administracijos padaliniai. Į sklypą, kuriame statoma gamykla, tilptų 24 futbolo stadionai. Naujos gamyklos statybos – svarbus bendrovės veiklos etapas. Ji leis mums dar labiau padidinti gamybinius pajėgumus ir tapti dar stipresniems: gerinti darbo sąlygas, toliau didinti procesų efektyvumą ir tvarumą. Visa tai reiškia, kad galėsime dar tiksliau atliepti pagrindinio kliento poreikius. „Vilniaus baldai“ specializuojasi lengvų konstrukcijų korpusinių baldų gamyboje. Visa bendrovės produkcija parduodama IKEA, su kuria pradėta bendradarbiauti 1997 m. Pagrindiniu „Vilniaus baldų“ klientu IKEA tapo 2007 m. Naujos gamyklos statybos suplanuotos po to, kai „Vilniaus baldai“ su IKEA pasirašė ilgalaikę sutartį, kurioje numatytas pardavimų apimties didinimas. Dabartinė gamykla leidžia tik iš dalies išpildyti  susitarimą, todėl buvo nuspręsta pastatyti naują.

Moderni gamykla Trakų rajone statoma laikantis aukščiausių standartų, remiantis gerosios praktikos pavyzdžiais, atsižvelgiant tiek į dabartinius, tiek ir būsimus kliento poreikius. Efektyvesni gamybos procesai ir nauji technologiniai sprendimai leis „Vilniaus baldams“ sumažinti į aplinką išskiriamo anglies dvideginio apimtis, energijos suvartojimą ir susidarančius atliekų kiekius. 73 000 kv. metrų ploto gamyklos statybas numatoma užbaigti – antrąjį 2020-ųjų ketvirtį.  Gamykloje, kuri įsikurs šalia kelio Vilnius-Druskininkai, iš viso bus 730 darbo vietų, maždaug 100 iš jų bus naujų, teigiama projekto poveikio aplinkai vertinimo ataskaitoje. 2018 metų balandį buvo skelbta, kad „Vilniaus baldai“ atnaujins technologijas ir didins gamybą po to, kai su didžiausia jos užsakove – Švedijos baldų prekybos grupe „Ikea“ – pasirašė ilgalaikę sutartį. „Vilniaus baldų“ pardavimai „Ikea“ sudaro apie 99 proc. visų pardavimų.

Projekto

Rizikos

  • Trumpi terminai
  • Aukšti gruntiniai vandenys

Medžiagiškumas

  • Gelžbetonio konstruktyvas

Ekologija

  • Šildymo sistema iš gamybos metu susidarančių atliekų
  • Vietos elektromobiliams

Inovacijos

  • Lietaus vanduo surenkamas nuo stogo, bei aikštelių dangų yra išvalomas nuo naftos atskirtuvais ir išleidžiamas į lietaus filtracijos laukus – prūdus

Ypatybės

  • Didžiausio ploto gamykla Lietuvoje
  • Dvišlaitis stogas su lietaus nuleidimo sistema
04

Darbo vietos gamykloje:

730

05

Teritorijos plotas:

18,5 ha

06

Sklypo plotas prilysta:

24 futbolo stadionų

Vilniaus baldų gamykla
07

Pastato plotas prilygsta:

10 futbolo stadionų

Gamyklos statybos – nauja patirtis bendrovei ir mūsų komandai. Labai didelės įtakos tam, kad ši patirtis būtų sėkminga, turėjo patikimi ir patyrę partneriai – „Conresta. Labai vertiname maksimalias jų pastangas ir profesines žinias, kurios atsiskleidė jiems spėjant su ambicingais projekto terminais, užtikrinant sklandžius procesus ir užbėgant už akių visiems klausimams. Aukštus standartus, kuriais jie vadovaujasi savo darbe, pastebėjo bei įvertino ir mūsų partneriai.

 

Jonas Krutinis, bendrovės „Vilniaus baldai“ generalinis direktorius