fr lt en

„Žalgirio” arenos vandens sporto centras

Kauno miesto savivaldybė su bendrove „Conresta“ pasirašė 25,8 mln. eurų vertės vandens sporto centro rangos darbų sutartį. Greta „Žalgirio“ arenos iškils išskirtinės architektūros statinys, po savo stogu talpinsiantis ne tik olimpinio dydžio baseiną su 500 vietų tribūnomis, bet ir SPA zoną bei sporto klubą.

Baigtas Žalgirio vandens sporto centras
Generalinis rangovas

UAB „Conresta"

Klientas

Kauno miesto savivaldybė

Šalis

Lietuva

Architektas / Projektuotojas

Aurimas Ramanauskas

01

Projekto plotas:

18,4 tūkst. m2

02

Investicija:

25,8 mln. eurų

03

Statybų periodas:

2020 09 - 2022 05

Vandens sporto centras Kaune

Rangovo patirtis nekelia abejonių

Dėl galimybės statyti šį neeilinį objektą Nemuno saloje varžėsi net penkios įmonės. Konkurse laimėjo ir nugalėtoja paskelbta generalinės rangos statybos bendrovė „Conresta“, turinti didelę patirtį įgyvendinant ambicingus projektus.

Tarp ryškiausių bendrovės įgyvendintų projektų – automatizuota „Continental“ gamykla, modernus „Lietuvos pašto“ logistikos centras, istorinių Pacų rūmų restauracija ir penkių žvaigždučių viešbutis „Pacai“, taip pat Palangos miesto baseinas su sveikatingumo centru bei Palangos koncertų salė.

„Galimybė statyti išskirtinės architektūros baseiną – mūsų turimos patirties įvertinimas. Intensyviai ruošiamės darbams. Ilgametė patirtis ir mūsų bendrovės darbuotojų kompetencijos leis užtikrinti sklandų projekto įgyvendinimą. Žinoma, yra įdomių iššūkių, tačiau mes tam pasiruošę“, – sakė bendrovės „Conresta“ direktorius Lukas Laukaitis

Naujojo vandens sporto ir pramogų centro statybas planuojama pradėti už kelių mėnesių, parengus detalų darbo projektą. Pagal sutartį naujasis kompleksas turės būti pastatytas per 18 mėnesių. A+ energinės klasės vieno aukšto su antresole pastato bendrasis plotas sieks 18.4 tūkst. kv. metrų.

Susilies su Nemuno salos reljefu

Daugiafunkcinis vandens sporto centras įsikurs prie „Žalgirio“ arenos, vakarinėje jos pusėje. Pagrindinio įėjimo link nuo arenos drieksis šias erdves apjungsiantis pasažas.

Naujasis statinys išsiskirs 50 m ilgio 10 takelių baseinu su 500 vietų tribūnomis žiūrovams. Čia galės vykti tarptautinio rango varžybos ir nacionalinės pirmenybės. Antras, mažesnysis baseinas pasitarnaus vaikų plaukimo pamokoms. Baseinas su visa infrastruktūra atitiks Tarptautinės plaukimo federacijos FINA reikalavimus.

Greta bus įrengta ir 300 lankytojų talpinsianti SPA zona su trijų skirtingų temperatūros režimų pirčių kompleksais, pramoginiais baseinais vaikams ir suaugusiems, masažinėmis voniomis pirčių kompleksais, relaksaciniais kambariais ir kavine. Vandens sporto centre numatytas ir 200 vietų sporto klubas.

 

Projekto

Suvaldytos rizikos:

 • Betonavimas žiemos metu
 • Trumpas statybų periodas
 • Statyba saloje
 • Galimi gruntiniai vandenys
 • Apželdintas stogas
 • Apdailinis betonas
 • Kompozitinės metalinės sijos, kurios laikys denginio konstrukciją virš didžiojo baseino

Medžiagiškumas:

 • Monolitinės gelžbetoninės kolonos ir sienos
 • Stiklo fasado konstrukcijos
 • Poliniai pamatai

Inovacijos:

 • 50 metrų ilgio, 10 takelių baseinas
 • 500 vietų žiūrovams tribūnose

Ypatybės:

 • „Žalgirio“ arenos rekonstrukcijos darbai
 • Pastatas susilieja su salos gamtiniu reljefu
 • Orientacija į pietinę pusę
 • Kuriama „atviro pastato“ emocija
 • SPA zona
04

Pastato aukštis:

10 m

05

Standartai:

FINA

Vandens sporto centras Kaune
06

Pastato paskirtis:

Sporto

Ekonomiškas ir funkcionalus

Pagal išskirtinę E. Miliūno studijos architektų pasiūlytą idėją naujasis statinys bus integruotas į natūraliai susiformavusį salos reljefą.

Pasak baseiną projektavusio architekto Aurimo Ramanausko, unikali vieta padiktavo ir unikalius architektūrinius sprendinius. Statinys išnaudoja esamą reljefą, kuris susilieja su statiniu ir tampa jo penktuoju fasadu – želdintu stogu.

„Projektuojat centrą buvo numatytos moderniausios šiai dienai vandens apdirbimo technologijos, visų pastato inžinerinių dalių maksimalus automatizavimas ir ekonomiškumas“, – pabrėžė projekto autorius A. Ramanauskas.

Visam kompleksui unikalumo suteikia tai, kad šiltuoju metų laiku baseino funkcija išsiplečia į rekreacinę lauko zoną su dekoratyviniais augalais, poilsio zonomis, sporto aikštynais.