fr lt en

Palangos baseinas su sveikatingumo centru

2016 m. gruodžio mėn. viena didžiausių statybos kompanijų Lietuvoje – „Conresta“ pasirašė sutartį su Palangos savivaldybe dėl baseino su sveikatingumo centru statybų.

Baigtas
Generalinis rangovas

UAB "Conresta"

Klientas

Palangos miesto savivaldybės administracija

Šalis

Lietuva

Architektas / Projektuotojas

Virginijus Juozaitis / UAB "JAS"

01

Projekto plotas

3529 m2

02

Talpina lankytojų

250

03

Statybų periodas

2017 07 - 2019 02

SĖKMINGAS NAUJOVIŠKŲ SPRENDIMŲ PAVYZDYS

Ilgai lauktas 3,5 tūkst. m2 ploto pastato projektas įveikė kelis etapus, kol buvo išgryninta jo vizija ir nuspręsta, kad daugiau išteklių bus skirta baseino funkcionalumui ir technologijoms. Todėl visuomeninės paskirties objektui pasirinktas Europoje tradicinis architektūrinio sprendimo variantas – įspūdingas fasadas, kurio išvaizda keičiasi skirtingu paros metu, ir paprastos formos pastatas. Ekonomiškas turinys, planinis ir estetinis sprendimas buvo priimtas, atsižvelgiant ir į sudėtingas klimato sąlygas, todėl parinktos kokybiškos medžiagos leidžia atlaikyti stiprų jūros druskos poveikį.

Siekiant kuo didesnio pastato energinio efektyvumo, baseine įrengtos saulės baterijos, pritaikyti inovatyvūs vandens valymo principai: filtrai užpildyti nano stiklo perlais, vandens ventiliavimo įranga – iš tekstilės, todėl joje nesikaupia drėgmė, pelėsis ir dulkės.

Palangos baseine įdiegta laiko fiksavimo sistema su atskira švieslente ir lietimo plokštėmis, plaukimo lynai su bangų gesinimo įranga, starto bokšteliai šuoliams į vandenį su integruotais jutikliais. Pasirūpinta ir jauniausiais lankytojais – jiems įrengtas atskiras 13 m ilgio trijų takelių baseinas. Sveikatinimo zonoje yra 125 m2 ir 18 m2 ploto baseinai suaugusiesiems ir vaikams su keliolika pramoginių įrenginių, masažinėmis sistemomis ir šiuolaikišku apšvietimu. Baseinų zonoje yra 150 vietų tribūnos žiūrovams, kabinetai treneriams, medicinos personalui ir teisėjams. 22 m2 sūkurine vonia vienu metu gali mėgautis apie 15 žmonių. Šalia yra penki dušai, dvi modernios garinės pirtys ir viena pirtis su natūralia Himalajų druskos sienele.

04

Energetinio naudingumo
kasė

A+

05

Atitinkami reikalavimai

FINA

06

Takelių skaičius

8

07

Takelių ilgis

25 m

Projekto video

08

Baseino gylis:

70-180 cm

Džiaugiamės įgyvendintu projektu atitinkančiu tarptautinius standartus ir užsakovų pasitikėjimu.  Statybos vyko sklandžiai, o po visų patikrų paaiškėjo, kad pastato energinis efektyvumas prilygsta A+ klasės reikalavimams. Pavyzdžiui, dėl itin gerai mūsų parengtų konstrukcinių mazgų pastato sandarumą mums pavyko padidinti net penkis kartus, nei buvo numatytą normoje.

„Conresta“ vadovas L. Laukaitis

Sveikatingumo centre įrengtos pirtys, sveikatinamieji baseinai vaikams ir suaugusiems, sūkurinės vonios, masažo kabinetai, treniruoklių salė ir persirengimo patalpos.  Viešoji pirtis Palangos miesto gyventojams. Baseine įrengti aštuoni 25 m ilgio takeliai atitinkantys FINA reikalavimus, taip pat tribūnos žiūrovams. Čia taip pat numatomos baseino mažiesiems ir vaikams nuo 7 metų, skirtų mokymuisi plaukti, statybos. Visa baseino zona pritaikyta tarptautinėms varžyboms su įmontuota modernia laiko fiksavimo sistema ir sporto įranga. Baseino technologinė įranga pilnai automatizuota, visus duomenis galima perkelti į kompiuterį. Chloraminams pašalinti įrengta naujausia nano filtravimo sistema.

Kiti projektai