fr lt en

„Tarptautinė Amerikos mokykla Vilniuje“ (AISV)

Baigtas
Generalinis rangovas

„Conres"

Klientas

AISV RE

Šalis

Lietuva

Architektas / Projektuotojas

Formatas A1

01

Projekto plotas:

3 400 m²

02

Statybų periodas:

2021 05 - 2022 08

03

Pastato aukštis:

14,8 m

Prie Pavilnių parko pradedamos naujo modernaus Vilniuje įsikūrusios Tarptautinės Amerikos mokyklos (AISV) pastato statybos. Planuojama, kad šios ugdymo įstaigos moksleiviai lankyti pamokas naujoje mokykloje galės jau nuo 2022-ųjų mokslo metų pradžios.

„Vilnius auga, ir mes augame kartu. AISV plėtra atitinka pagrindines mokyklos vertybes bei įsipareigojimus mokiniams: suteikti geriausią tarptautinį išsilavinimą, puoselėti bendruomeniškumą ir gerovę kiekvienam bendruomenės nariui. Jaučiamės išaugę fizines erdves, todėl, norėdami toliau užtikrinti geriausią ugdymo kokybę, esame subrendę naujam veiklos etapui – dar vienam mokyklos padaliniui. Pasirinkome vietą, kuri yra netoli mūsų dabartinio pastato. Subačiaus gatvėje liks pagrindinės ir vidurinės mokyklos klasės, o pradinukai ir darželinukai persikels į naujas, „žalias” patalpas prie Pavilnių parko”, – cituojamas tarptautinės mokyklos direktorius Stephane Ruz.

Jo teigimu, AISV išliks mokykla, kuri vaikus ne tik sups rūpestinga aplinka, bet ir užtikrins jiems kokybišką tarptautinį išsilavinimą: mokiniai, baigę šią mokyklą, įgyja amerikietišką mokyklos baigimo diplomą bei turi galimybę gauti tarptautinio bakalaureato (IB) diplomą.

Mokyklose mokosi virš 29 tautybių mokiniai, iš jų 39% lietuvių, 30% amerikiečių, ir 31% – iš kitų šalių. Į pradinę mokyklą priimami ir visiškai anglų kalbos nemokantys vaikai. Nuo pirmos klasės moksleiviai mokomi ir kitos užsienio kalbos (prancūzų, vokiečių, ispanų), o lietuviai – gimtosios.

Interjero medžiagiškumas ir spalviniai sprendiniai kontrastingi, tačiau puikiai derantys. Apdailai parinktos natūralios, šviesios medžiagos, integruotas AISV mokyklos logotipas tampa orientaciniu, jis atsiranda kai kuriose erdvėse, pavyzdžiui, aukštų žymėjime, prie informacinio centro ir kitur. Interjere taip pat įvestos ir kelios ryškesnės spalvos vieningam vizualui sukurti. Aukštuose vyksta tarsi lipimas tam tikrais lygiais, ir kiekvienam yra priskirta sava ryški spalva.

Pastatas ateities kartoms

„Conres“ vadovo Luko Laukaičio teigimu, projektai kaip šis yra skirti bei statomi ateities kartoms, jie kuria išskirtinę vertę ne tik miestui, bet ir visai valstybei. „Kiekvienas statomas objektas yra savitas ir išskirtinis – ši mokykla ne išimtis. Naujoji AISV mokykla tapo unikalia vieta vaikams susipažinti su pasauliu ir skirtingomis kultūromis. Neabejojame, kad šioje mokykloje bus užaugintas ne vienas profesionalas, apie kurį sužinos visas pasaulis. Mūsų specialistų komanda projektą įgyvendino laikydamasi aukščiausių kokybės standartų. Statydami šią mokyklą, statėme daugiau nei tik objektą ar pastatą – kūrėme galimybes ir gerovę ateities kartoms“, – sako L. Laukaitis.

Projekto

Medžiagiškumas

  • Ventiliuojamas aliuminio ir keraminių plokščių fasadas
  • Betoniniai gręžtiniai poliai
  • Šlaitiniai aliuminio ir keraminių plokščių stogai su ventiliuojamais oro tarpais

Ekologija

  • Geoterminis šildymas: sklype 20 geoterminių gręžinių po 115 m
  • Akustinė sienelė nuo gatvės pusės

Ypatybės

  • Lauko sporto ir žaidimų aikštelės
  • 3 lauko terasos
  • Akustinės sienos, lubos ir grindys
  • Lubų aukštis - 7 m
04

Energetinio naudingumo klasė:

A+

05

Aukštų skaičius:

6

06

Žiemos sodo plotas:

71 m²

Kiti projektai